Cortiniovy cesty (fantasy)

23. prosince 2008 v 18:08 | Saruman
Cortiniovy cesty

Cortiniovy cesty jsou takové moje první pořádné fantasy dílko, na kterém jsem si dal opravdu (a ještě dávám, píšu dál) záležet...žádná fanfiction, opravdu vlastní tvorba. Hromadu jmen jsem si musel vymyslet z vlastní mysli, ty méně důležitější se mi podařilo zkomolit z různých názvů a jmen téměř k nepoznání. Taky mi dalo hodně práce vymyslet nějaký smysluplný děj, který by někdo označil za odfláklý, případně kopírující jiná díla.
A o čem to je?

O tom Vám povypráví následující "skica" informací:

Název: Cortiniovy cesty: Hadí král
Obsah: Mladý kovář Cortinio, který pracuje v Markanu ve společenství somurských hrbáčů, chce opustit svou kovárnu, jelikož ho už práce nebaví a chtěl by se věnovat jinému zaměstnání. Vyhazov od zmanipulovaného starosty ho však připraví o práci - a tak se vydává hledat jiné povolání. Ve světě, kde nemůžete téměř nikomu věřit, vyplouvají lidské vlastnosti najevo jako olej na vodě - a intriky spolu s šarlatánstvím provázejí Cortinia na jeho životní pouti téměř neustále.
Druhá linie příběhu popisuje příběh mladého taringoldského převtělovače Turrata, jenž po matce zdědil téměř bájné taringoldské schopnosti. Avšak prohnilá a silně upadlá vláda krále Ramborna v převtělovače nevěří - a zakazuje obyvatelům Západního Terrapathe říct sebemenší zmínku o taringoldské existenci. Ale právě Turrat se zře jako vůdce Taringoldských řádů - a bude chtít tohle zkažené vládní společenství jednou provždy vymítit z povrchu zemského. Pokusí se vytvořit novou říši, říši utopie, ve které neexistuje zlo a žijí v něm jen taringoldští převtělovači - a obyčejní lidé jako otroci.
Slogan: Cesta za splněným snem je trnitá a zlá. Ale dá se vůbec takový sen splnit?
Žánr: Fantasy
Hlavní postavy: Cortinio, Turrat, král Ramborn , lord Byrin la-Ragone, Rethina Pharphe, Rella Pharphe...
Vedlejší postavy: Faxin Pharphe, Lemiskar la-Ragone, Geoghan Crone, Framilius Crone...
Předpokládaná délka: 5 kapitol, nic víc!

Upozornění: Slibuji pouze pět kapitol... U toho zbytku bych chtěl zkusit štěstí - poslat to do nakladatelství jako rukopisu (samozřejmě až to dokončím, snad samozřejmost, ne?). Chápu, je to takové dost padlé na hlavu, posílat takové koniny do nakladatelství, ale za zkoušku štěstí nic nedám... A kdyby se zkrátka nepoštěstilo, tak vám to tu dám komplet.

  • Kapitola 1: Paladinova zbroj - Do Markanu přijíždí básník Zaer, aby recitoval na markanském náměstí několik svých známých básní. Cortinio zůstává ve své kovárně doma, přemýšlí nad plány o zrekonstruování kovárny. Příští den jej navštěvuje Framilius Crone, syn starosty Markanu - Geoghana Cronea. Vybírá si dlouhou dobu zbroj, která by mu padla, ale nakonec si vybere a koupí si jednu z nejdražších. Poté Cortinio s nově získaným zlatem jde k rodině Mrkvičkových, aby si nakoupil potřebné dřevo k zrekonstruování kovárny. Při zpáteční cestě však uvidí u své kovárny houf lidí v čele se starostou a jeho synem. Dozví se, že prodal starostovu synovi menší zbroj, než chtěl - a proto Cortinia odvolá z jeho funkce. Chtiví somurové následně vtrhnou do jeho kovárny a seberou mu veškeré bohatství, které si zde střádal.
  • Kapitola 2: Hadí podoba 1/2 - Daleko od Markanu pozoruje noční Antsin mladík jménem Turrat, přičemž hledá dům s emblémem havrana. Nenajde jej však, tak se chtě nechtě bude chtít dostat skrz antsinské brány. Jelikož však po setmění strážní nikoho nepouští dovnitř, Turrat uplatí strážného přehnaně vysokou částkou, aby to vypadalo fingovaně. Pak použije své taringoldské schopnosti, strážného zabije a peníze si vezmě zpět. Nyní, když je konečně sám a uvnitř města, vzpomíná si na útržky minulosti, kdy byl ještě dítě a žil u matky a otce.
  • Kapitola 2: Hadí podoba 2/2 - Druhá část kapitoly Hadí podoba. Vracíme se opět do Turratovy minulosti, kde jeho rodiče pozvou své odvěké soky na "přátelskou" večeři. Thurosovi a Lérii se však podaří nepřátele otrávit, jenže ti už měli své plány zajištěné a pozvali si na ně fradona spolu s mágem Vzduchu. Fradonovi se podaří Thurose zajmout a pokusí se chytit i Lérii - jenže ta pomocí taringoldských čar uteče vytvořenou chodbou. Na konci však fradona opět potká, a tak mu pomocí levitace probodne hrdlo nožem, jelikož by nesnela, aby na ni a na obzvlášť na jejího syna někdo vztáhnul ruku.
  • Kapitola 3: Dvě sestry - Návrat do současnosti. Turrat již našel přepychový dům s emblémem havrana a pokusí se vykonat úkol, kterým ho pověřil jeho strýc. Avšak Faxin, pán domu, jej nepustí za jeho dcerami. Teprve když Turrat opět ukáže své taringoldské schopnosti, Faxin pod silným psychickým nátlakem jej pustí dál. V domě je to však jako v přepychu - samé obrazy, samé zlato. Faxin následně budí své dcery - Rethinu a Rellu -, aby přichystaly pro jejich "hosta" pohoštění. Jelikož je však pozdě večer, dcery mají svého otce za blázna. Vznětlivá Rethina se ihned odebere do svého pokoje, zatímco smířlivější Rella se raději pustí do pečení kuřete. Když však Turrat bude chtít unést Rethinu z jejího pokoje, ozáří ho pronikavé modré světlo...
  • Kapitola 4: Souboj mágů 1/2 - Hned na začátku dojde k odhalení, že Faxinova rodina je vlastně čarodějnická, ovládá určité magické schopnosti. Výjimku tvoří pouze Rella, která nepodědila žádné schopnosti a je považována za černou ovci. Jelikož však Rethina ovládá magické schopnosti, pokusí se Turrata ohromit svou magickou silou, která je však v porovnání s Turratovou jen malý odvar. Ten ji prohodí prosklenou stěnou v pokoji, přičemž přepadne z obrovské výšky. Nebýt toho, že se stačila zachytit střechy kurníku, byla by už mrtvá. Mezitím Rella, která poslouchala za dveřmi, bude chtít po otci vysvětlení, proč jí neřekl, že oni mají magické schopnosti a ona ne. Turrat, který jejich rozhovor sleduje z povzdálí, se jim vysměje. Vznětlivý Faxin následně obrátí zbraň proti němu.
 


Komentáře

1 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 28. září 2011 v 16:09 | Reagovat

Pěkný....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama