Kapitola 1: Ivan a jeho kamarádi

23. prosince 2008 v 18:18 | Saruman |  Ivanovy příhody
Byla jednou jedna vesnice a v té vesnici žila početná rodina.

Měli se všichni v rodině rádi, ale ze všech nejraději měli synka Ivana.

Ivan byl velmi milý a hodný, ale občas dokázal i pořádně pozlobit.

Ivanovi bylo dvanáct let a byl velmi vynalézavý. Jednou, zrovna když maminka nebyla doma, rozšrouboval tiskárnu a vyndal z ní několik součástek. Ty pak zanesl do kovovýroby, kde za ně pravidelně dostával peníze. Maminka, která vůbec nevěděla, co Ivan vymňoukl, si zapla počítač a napsala referát. Klikla v počítači na "Tisk" a čekala, až tiskárna referát vytiskne. Jaké bylo pro maminku překvapení, když tiskárna začala bručet jako medvěd a rachotit. Zavolala tatínkovi do práce, že tiskárna je jakási velmi podivná, bručí jako medvěd a rachotí. Tatínek poslechl, naskočil do auta a honem jel domů. Vletěl do pokoje, vypojil tiskárnu ze zásuvky a rozšrouboval ji. Žasl. V tiskárně chyběly nejdůležitější součástky! Tatínek omdlel. Maminka musela zavolat sanitku, aby ho odvezli rovnou do nemocnice.

Ivan, když viděl tu spoušť, řekl mamince, že za nic nemůže, že on to neudělal. Svedl to na své kamarády - Jirku, Káju a Patrika.

Jirkovi bylo třináct - a přesto chodil do šesté třídy jako Ivan. On měl totiž v šesti letech velmi vážný úraz, proto musel nastoupit do školy o rok později. Jirka je velký vtipálek. I na profesory, které potká na ulici, dělá dlouhé nosy a všelijak je rozesmívá. Jirka nemá rád, když někdo s jeho návrhem nesouhlasí. V hodinách neustále otravuje spolužačky. Má v žákovské knížce už tři poznámky. Nevadí mu to.

Kája má dvanáct let stejně jako Ivan a umí nádherně kreslit. Chodí do šesté třídy jako ostatní hoši a je velmi chytrý a bystrý.

Velmi rád hraje na počítači. Hlavně strategie a bojovky. Je úplný blázen do bitev. Doma má přes 300 cínových vojáčků a tanků. Hraje si s rytíři, kouzelníky a bombardéry. Už několik let touží poznat veliké dobrodružství na vlastní pěst i oči. Chtěl by i zažít druhou světovou.

Patrikovi je dvanáct let a hodně rád hraje na kytaru. Je poměrně hudebně nadaný. Nejraději hraje a tančí techno. CzechTek - to by bylo pro něho něco. Chodí do šesté třídy. Bohužel - učení je pro něho mučení, málem propadl. Maminka je z toho velmi zoufalá a proto musí Patrik chodit na doučování. Má však ale velmi dobré chování.

Jednou, když Ivan uspořádal schůzi, navrhl, aby šli na nějaké dobrodružství. Kamarádi ochotně souhlasili, ale nevěděli, jak to vysvětlí rodičům. Ivan navrhl dobrou výmluvu: "Poprosíme rodi
če, abychom mohli na několik dní nocovat pod stanem!" navrhl Ivan. Hoši měli štěstí: rodiče jim dovolili na týden stanovat. Kluci zajásali. Domluvili se, že pojedou do krásného Žďáru nad Sázavou.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama