Kapitola 2: Chrám Deory

23. prosince 2008 v 18:20 | Saruman |  Ivanovy příhody
Jak jsme v minulé kapitole dověděli, Ivan a jeho parta jeli do Žďáru nad Sázavou. Ihned, jak dorazili, šli do volné přírody. Krátili si cestu přes pole a louky, aby měli dostatek času postavit stan. Dorazili do cíle. Chvíli trvalo, než postavili stan. Jirka byl velmi vysílený, protože si na cestu vzal malou zásobu jídla a pití. Potom se pořádně posilnili jídlem a pitím a šli na obhlídku. Krajina kolem Žďáru byla velmi pěkná. Hochům se líbila. Pak si každý dělal svou práci: Ivan šel do lesa pro dříví, Jirka, ten zahálka, si pletl scoubidou ( lépe řečeno kulaté ), Kája skočil do města koupit zápalky a špekáčky a poslední, Patrik, vyráběl ohniště z malých kamínků. Jakmile bylo vše připraveno, začalo se opékat. Špekáčky jim velmi chutnaly. Když bylo po hodování, šli spát. V noci se Patrikovi zdál velmi divný sen: zdálo se mu, že za ním přišla nějaká dívka. Měla dlouhé černé vlasy a modré oči.

Říkala mu, že se jmenuje Deora a že se má velmi špatně, rodiče ji nemají rádi a že utekla z domova. Říkala mu, že nežijí v obyčejném domě, ale ve škaredém polorozpadlém chrámu. Myslela, že by to mohl být on, který by jí mohl poskytnout veškerou pomoc. Patrik souhlasil.
Deora mu velmi poděkovala za jeho odvahu. Z odměnu mu podala kytku.

Jak se všichni ráno vzbudili, posnídali a ustlali postele. Patrik jim vypravoval, co se mu v noci zdálo. Ivan s Jirkou a Kájou si pomysleli: Jak se mu to ale mohlo zrodit v hlavě? To je jakési velmi podivné…
Třeba se to stalo opravdu včera v noci a Patrik nám to nechce říct!
Kluci se domluvili, že budou Patrika v noci špehovat. A to za každou cenu! Jakmile se setmělo a bylo kolem půlnoci, tak se kluci vzbudili a dělali, jako že spí. Najednou, kde se vzala, tu se vzala, před Patrikem stála Deora. Kluci se nenápadně štípli do ucha, jestli se jim to snad zdá. Pak si všimli i té kytky! Tu Deora na Patrika promluvila: "Pojď za mnou, ale potichu, ať to tvoji kamarádi neslyší!" Tu kluci vyskočili z postele a řekli: "Co to má jako znamenat?! Proč jsi nám, Patriku, neřekl, že se to stalo doopravdy??!! Teď nám, Patriku a Deoro, všechno řekněte, co se tady vlastně děje!! Ale rychle, nebo vám…! "

Patrik a Deora to všechno ze sebe vyklopili. Pak jim Deora řekla, jestli nechtějí jít s námi. Kluci souhlasili. Všichni čtyři šli jako husy za Deorou, která je dovedla až ke svému strašidelnému, ztrouchnivělému a škaredému chrámu. Deora promluvila: "Tenhle chrám zatím žádný z občanů neobjevil, kromě vás. Velmi bych vás chtěla poprosit, aby jste si tohle tajemství nechali pro sebe." Vtom uviděli stíny v tom chrámu. Ivan zašeptal: "To jsou tvoji rodiče?" "Ano," odpověděla Deora. "Běžte ráno do města koupit výbušniny," řekla váhavě Deora.
"Pomátla ses?" řekli kluci. "Vždyť nejsme odborníci na pyrotechniku a není nám osmnáct!" "Hmmmmm… ale můj tatínek kdysi zanechal výbušniny ve vzdáleném dole, když byl ještě horník." "Vím, kde je. Mám velkou mapu."
"No výborně!" zajásali kluci (dělali jako že s ní souhlasí). "Hned zítra ráno se tam vypravíme."

Po domluvě si kluci odvedli Deoru domů. Přespala u nich.
Jirkovi se zdálo ve snu, že Patrik si Deoru odvedl domů a že ji u nich vychovávali jeho rodiče a nakonec, že se oženili a měli a jednu dceru. Zdálo se mu, že Patrik už se s nimi vůbec nekamarádí. Dále se mu zdálo, že šel za slavnou věštkyní a ta mu poradila, aby se s Patrikem vůbec nekamarádil. Prý je to podrazák. Dal věštkyni sbohem a šel domů. Pak už usnul a zdály se mu jenom pěkné sny.


Sotva se ráno probudili, Kája s Ivanem nachystali snídani - rohlíky s máslem. Poté si vzali od Deory mapu a šli směrem, kterým ukazovala mapa. Předstírali, že jí naprosto věří. Ta Deora je snad šílená, ona se pomátla, si mysleli kluci cestou. Jak by jsme mohli vyhodit do povětří nějakej chrám? Když byli kluci v půli cesty, Jirka navrhl Ivanovi a Kájovi, ať nepozorovaně utečou Patrikovi a Deoře. A taky se tak stalo. Ve chvíli, kdy se oba dívali někam jinam, kluci nenápadně utekli zpět ke stanům. Měli štěstí. Patrik s Deorou se otočili až za čtvrt hodiny, když zpozorovali, že se někde ztratili. Patrik řekl, že si asi někde odskočili na záchod. Tu dobu už byli kluci u stanů. Oddychli si. Pak si ale pomysleli: Co když nás budou hledat po celém lese ? Co se pak stane ?! Patrik s Deorou si toho vůbec nevšímali. Aby měla Deora dobrou náladu, naučil jí Patrik zpívat od skupiny Chinaski píseň Tabáček:

… polevím z vysokejch otáček,
pohoda, klídek a tabáček,
půl dne noviny číst a pak cigáro
pohoda, klídek a leháro
a nejspíš jsem jenom línej čím dál víc.

Pak si tuto písničku celou cestu hvízdali a zpívali. Bylo jim vesele. Když už celou půl hodinu kluci nešli za nimi, Patrika a Deoru popadl strach, co se jim stalo. "Kašlem na výbušniny, pojďme je hledat!" řekl se slzami v očích Patrik. Už si nehvízdali Tabáček, už neměli dobrou náladu. Deora si myslela, že je její rodiče uviděli a…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama