Kapitola 5: Slavnostní trhy

23. prosince 2008 v 18:30 | Saruman |  Ivanovy příhody
Deora ráno vstala, posnídala a spěchala na autobus. Vstoupila do autobusu v roztržení zadními dveřmi. Za chvíli nastoupil revizor a Deora dostala pokutu 500 Kč. Pak se jí zase chtělo jít na záchod. A aby toho nebylo málo, zjistila, že si zapomněla ve stanu svačinu a pití. Navíc cestující, který seděl za ní, jí vynadal, že tu tak páchne. Zkrátka - den blbec.
Jakmile vystoupila, měla hlad. Proto si šla koupit do obchodu jídlo a pití. S hrůzou zjistila, že ji prodavačka okradla o celých 50Kč...
Nejhorší na tom bylo to, že už byla za rohem, neměla ani paragon, a z prodavačky nemohla peníze vymáčknout zpět. Ale Deora byla dračice. Šla zpět do obchodu a začala vymáhat na prodavačce peníze.
Prodavačka jí ale řekla: "Hele, holčičko, tohle by mohl říct každej. Kdybys mně to oznámila při placení, omluvila bych se ti a peníze bych ti vrátila."
Deora se naštvala a vystřelila z obchodu. Začala hledat slavnostní trhy.
Prodavačka byla po odchodu Deory tak dopálená, že dostala šok. Upadla jí kabelka a natočila si budík proto, že si chtěla zdřímnout.

Do prodejny začali chodit zákazníci a volali na prodavačku, aby šla prodávat své zboží, že už tady nebudou dlouho čekat!
Prodavačka si zatím podřimovala a volala na zákazníky z polospánku:
"Už letím k vám! Jsem motýl! Motýl!"
Co té prodavačce je? říkali si zákazníci. Až jeden z nich zavolal řediteli prodejny, že jeho prodavačka vůbec nepracuje a spí. Ředitele to dopálilo, naskočil do auta a jel k prodejně. Vešel do obchodu rozzuřený. Uklidnil zákazníky a šel k podřimující prodavačce a probudil ji. Prodavačka vstala, protáhla se a řekla: "To byl ale krásný sen!"
"Možná pro vás! Ale já mám pro vás smutnou zprávu - máte padáka!"

Prodavačka se slzami v očích vyběhla z prodejny. Ředitel obsloužil své zákazníky a dal na dveře dvě cedule:

DNES ZAVŘENO

a

HLEDÁME PRODAVAČKU.

Prodavačka si cestou zamumlala: Zatracená holka!


Deora konečně našla trhy. Protože neměla peníze, šla si jenom prohlížet věci. Byly tam všelijaké věci - všechny na jedno brdo. Na opékání a na stanování. Než si Deora stačila prohlédnout všechny věci, spustil se veliký liják. Běžela se proto schovat pod autobusovou
zastávku. Za půl hodiny jel autobus a Deora jela dopálená domů.
No řekněte, chtěli by jste mít stejný den jako Deora? Že ne…?
Zmoknout a kroutit se jak zubní pasta…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama