Kapitola 6: Nový kamarád

23. prosince 2008 v 18:34 | Saruman |  Ivanovy příhody
Jakmile Deora dojela domů, všechny zážitky z nevydařených slavnostních trhů povyprávěla kamarádům. Nechtěli tomu ani věřit!
Ale nakonec přeci jen uvěřili. "Půjdeme zítra na koupaliště?" navrhl Ivan. Samozřejmě všichni souhlasili.
"To bude fičák!" jásal Jirka.
"Jupí! Jupí!" jásal Patrik a dal Deoře pusinku. Ta ho táááááákhle liskla, až mu úplně zrudly tváře. Všichni se mohli potrhat smíchy.
"Slečna Drsňák 3! Novej film!" utrousil Ivan.
"Nech si ty svoje vtipy, hňupe!" namíchl se Patrik.
"Nehádejte se!" zasáhla Deora, "něco jsem zaslechla. Jde to támhle. Je to jako nějaké naříkání. Pojďme zvolna!"

Všichni ztuhli. Opatrněšli jako myšky k místu. Vtom spatřili asi 9ti-letého chlapce, který měl nohu v pytláckém oku na zvěř. "Proboha, rychle mu pomožte! Má nohu v pytláckém oku, vyprosťte ho! Jirko, Ivane, běžte do města pro doktora! My se o toho chlapce postaráme! Hlavně rychle, rychle!"
Deoře se podařilo chlapci vytáhnout nohu z pasti, ale noha krvácela.
Začli ho utěšovat: "Klid chlapče, klid! Za chvíli tu bude doktor!"
Zatím doběhli Jirka s Ivanem do města a namířili si to rovnou k doktorovi. Byli tak uřícení, že zakopli o schody. Předběhli pacienty a pacientky a klepali, jak nejvíc mohli, na dveře. Doktor vyslyšel žádost, saniťák nastartoval sanitku a jelo se k lesu. Chlapce naložili na nosítka a odvezli ho do místní nemocnice. Jediné, co chlapec řekl, bylo, že se jmenuje Jarda Debrecín. Nic víc. Všem se ulevilo, šli zpátky do stanů a usnuli.
Ráno, když se probudili a posnídali, uviděli, že k ním běží nějaký chlapec. "Vždyť to je Jarda Debrecín! Běží k nám a je úplně zdravý!" pištěla Deora. Jarda doběhl k nim a řekl, že mu prý zachránili život a že maminka s tatínkem jim posílají za záchranu ži-
vota 10 000 Kč!
"To..to..to není možžžnéééé!!!!!!! Jsi ten nejúžasnější kluk na světě, Jardo! Na stotisíckrát ti děkujeme! Musíš jít zítra s námi na koupák, zveme tě! Budeš mít vše zadarmo od nás! Hlavně musíš přijít, Jardo! Hurá!!!"
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama