Kapitola 7: Na koupališti

23. prosince 2008 v 19:09 | Saruman |  Ivanovy příhody
To bylo slávy! Parta si šla koupit dětský šampus a pořádně to celý večer oslavili - samozřejmě s Jardou Debrecínem! Bylo to skvělé. Slavili až do půlnoci, dokud neusli. Ráno posnídali, začali si chystat věci potřebné ke koupání. Ihned vyšli z lesa a vydali se cestou, která vedla ke koupališti. Cestou hráli různé hry.

Jakmile se blížili ke koupališti, Patrik zjistil: "Sakra, nemáme peníze!" Tak musel Patrik běžet zpět ke stanům. Chvíli hledal peníze, když vtom uslyšel nějaké divné zvuky. Co to? Zase ňáký pištící děcko? pomyslel si Patrik. Ale přece se tam šel podívat. Trnul hrůzou. Uviděl zastřeleného
divočáka, na jehož vnitřnostech byla stovka much. A co tam bylo ještě?
Zmije. Na tom masíčku si pochutnávala zmije! Patrikovi naskočila husí kůže. Snažil se jí odlákat klackem, ale to ji jenom tím více rozdráždilo. Začala se výhrůžně vztyčovat a syčet. Patrik věděl, že zmije je jedovatá a také věděl, že zmije útočí, jen když je vydrážděna.
Ale toho si Patrik nevšímal. Provokoval zmiji dále klackem, ale už bylo pozdě. Zmije se zakousla Patrikovi do nohy. Rozbrečel se.

Zato na druhé straně si Jirka vzpomněl, že je má v kapse. Nu co, Patrik za chvíli doběhne, tak pojďme na koupák, si suše řekli a šli na koupaliště. Zaplatili si vstupné, vyslekli se a oblékli
do plavek. Pak už naskákali do bazénu a koupali se. Cákali na sebe, shazovali se do vody a hráli hry. Užívali si plně legrace. Ale co Patrik? Když se z toho vzpamatoval, jediné, co ho napadlo, bylo, že zavolal mobilem kamarádům. Avšak mobil nikdo neslyšel, neboť byli všichni ve vodě a užívali si sluníčka. Mobil nikdo nebral, tak Patrik poslal SMS. Také nic. Všechno marné. Začal se svíjet v křeči.
Zkusil zavolat 155. Řekl jim, co se mu stalo, kde se nachází a co má dělat. Poradili mu různé rady a že prý tam za chvíli budou. Patrika však noha nesnesitelně pálila a začal křičet po celém lese tak, že vyplašil tichou a nenápadnou lesní zvěř.

Brzy dojela i sanitka. Prohlédli mu ránu a řekli: "Máš štěstí, zmije tě jedovatým zubem nekousla, stačí si jen ránu zavázat obvazem a za chvíli to bude dobré. Pak jen už ležet v klidu. Patrika to ale strašně trápilo, protože nemohl jít za kamarády a ležet ve stanech.
A protože se nudil, začal si listovat v dámském katalogu, který tam nechala Deora!

Když už koupání skončilo, napadlo Jirku, který se už hodně strachoval o Patrika, se podíval na mobil. A teď to všechno bylo už jasné… Všichni honem spěchali domů, neboť se zatáhly mraky a začalo pršet. Doběhli ke stanu, kde ležel veselý Patrik, který si listoval v dámském katalogu módy! Byl úplně klidný. Všechno jim v klidu povyprávěl a ještě večer měli všichni dobrou náladu.
Pomalu se ale začali připravovat na odjezd - již pozítří!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama