3. Proměny

31. května 2009 v 12:25 | Saruman |  Jak zabít tchýni...
Tak, jelikož už se objevily první komentíky (díky!), tak jsem přes noc promyslel další pokračování povídky Jak zabít tchýni... - a tady ho máte. Předem díky za komenty!


Po včerejším incidentu začala panovat u obou rodin velmi zajímavá atmosféra, která se doslova dala krájet jako mlha u rybníka Brčálníku. Přesto byla u rodin poněkud rozdílná.

U Havlíčků se změnila podstatně více. Když tehdy Marie přišla domů, udělala něco, co doposud nikdy nedělala: pustila si na plnou hlasitost páteční telenovelu, popadla z ošatky hned sedm pomerančů, které si dala na televizní stolek do bílé misky. Během dívání na televizi krájela pomeranče na poloviny, jež pak při pomyšlení na Viktorku zmáčkla - a když si tak vytvořila alespoň půl litru sladké pomerančové šťávy, přelila ji do malé skleničky a na jeden lok vypila.
"Přesně tak," vydechla Marie poté, co si hlasitě odříhla z překvapivě osvěžující chuti pomeranče, "pomsta je pokrm, který chutná nejlépe za studena, i když v mém případě to je spíš nápoj..." uznale pokývala hlavou a zavrtěla se v křesle.
Denisa, která ve vedlejším pokoji poslouchala ze sluchátek tvrdou metalovou hudbu, jen tupě protočila oční panenky.

Zato u Vidláků byla domácí konverzace mnohem hutnější.
Když tehdy přijela zpráskaná Viktorie domů, uvítala ji před bytovkou manželova služební Mazda. Viktorka se jen nešťastně chytila za ulepené pačesy, když viděla ty poloprázdné a silně ojeté gumy, díky kterým si ke svému manželovi vždycky našla nějakou cestu, jak jej hezky setřít, když se obhajoval, že není žádný pirát silnic a dárce orgánů.
Tentokrát však nebyla v pozici, kdy by měla druhé poučovat. Spíš naopak.
Jakmile vešla do bytu, zakryla si vlasy a sklopila hlavu, aby nebyly vidět strupy po spáleném bramboráku, který po ní Marie hodila na rozloučenou. Co nejrychleji utíkala ke koupelně, aby ji nikdo neviděl - a už vůbec ne manžel.

"Ahoj, zlato!"
Viktorie s sebou prudce cukla, až jí několik kousíčků bramboráků odletělo z vlasů a přilepilo se na stěnu.
Pro Viktorii to byl doslova šok: z koupelny právě vyšel její muž, pozdravil ji...
...a když viděla, jak se zajíkle tvářil, roztěkaně se začala strachem třást a couvat od manžela pryč.
"Co...co se ti stalo?" překvapeně vykoktal manžel, div mu jeho oříškově hnědé oči nevylezly z důlků. Vypadalo to, jako by dostal astmatický záchvat, který byl v jeho mládí téměř na denním pořádku.
Viktorie vůbec nevěděla, co má říct. "Prosím," řekla a protáhla se kolem manžela do koupelny, načež rychle zavřela dveře a zamkla je na dva západy.

Když se tehdy Viktorka zavřela v koupelně a snažila se trochu dát své vlasy do původního stavu, nepodařilo se. Prosby a žádosti jejího manžela, který neústupně tahal za kliku a prosil, ať otevře a ať mu to všechno vysvětlí, Viktorie zkrátka nevnímala.
Jakmile však vyzkoušela všechny metody, při nichž by mohla trochu zkrotit své vlasy, a žádná se jí neosvědčila, přistoupila k razantnímu kroku.
Popadla nůžky z nejnižší poličky, přistoupila k zrcadlu upevněnému na dveřích - a začala si stříhat vlasy nakrátko. Když její bujné, zalepené a oslazené vlasy padaly na kachlíčkovanou podlahu, vzpomněla si na Annie Lennox, kterak vypadala ještě před několika roky. Taky měla velmi krátké vlasy a výrazné oranžové barvy.
Teď vypadám přesně jako její kopie, povzdechla si nešťastně Viktorka a začala sbírat spadané vlasy na zemi.

Martin Vidlák už málem za dveřmi nevydržel stát zvědavostí.
"Tak už konečně otevři a řekni mi, co se stalo!" vřískal a pěstmi bušil na dveře, div je nevylomil z pantů. "Chce se mi na velkou! Tak už to sakra uvolni!" vymýšlel si.
A dočkal se.
Najednou se dveře od koupelny otevřely - a v nich stála jeho manželka. Ale taková, jakou ji ještě neznal.
Ty šílené, na krátko střižené vlasy...a její rozšklebený výraz v obličeji...
Nyní jeho manželka vypadala jako... jako Medusa.
"Co to proboha je ??!!" zařval nepříčetně Martin a vrazil jí tvrdou facku přes tvář, až Viktorii vyletěla z úst nechutně velká slina a přichytila se Martinovi na rukávu.

Tehdy proběhl u Vidláků dlouhý rozhovor, až do noci.
Padly při něm celkem tři facky.
Jedna padla ještě Viktorce na tvář, druhá Martinovi rovněž přes tvář, a třetí Viktorce přes pozadí.
 


Anketa

Která rodina je Vám sympatičtější?

Havlíčkovi
Vidlákovi

Komentáře

1 nerrti nerrti | 31. května 2009 v 12:33 | Reagovat

ááááách. :D:D Nj... takové jednoduché a příjemné. Pokračuj dál. Medúza je mi sympatická. Jsem  zvědav jak bude nadále.

2 Denika Denika | E-mail | Web | 14. července 2009 v 18:06 | Reagovat

Mne je nateraz sympatická Marie a manzel meduzy som zvedavá co si vymyslel dalej:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama