Září 2009

Rozcestníky, designy...

28. září 2009 v 16:02 | Saruman
Slyšte, slyšte... Čtěte, čtěte.

Pod perexem

Zážitky

28. září 2009 v 15:48 | My (Kamčatka + Saruman)
Zážitky jsou nevšední zkušenosti z života každého z nás. Rádi je vypravujeme, bavíme se nad nimi a někdy se za ně i stydíme. Každý den nějaké zažíváme - někdy vědomě, ale občas o tom i nevíme...
Žeroucí blog není výjimkou. Do téhle rubriky přibývají životní kapitoly, jež pro nás osud sepsal a my je prožili in-natura.

Najdete tu ať už zážitky společné, tak ty soukromé pro každého z nás.

Název téhle podrubriky - "IFČA" A JEJÍ ZÁŽITKY - zřejmě nikomu nic neřekne, ale když se jí podívate "pod lupu", poznáte, co je zač a proč tvoří drtivou část našich zážitků. Pojednává o zážitcích s určitou Ivankou, člověkem, který je daleko náročnější pro psychické pochopení, než třeba Sherlock Holmes nebo Artemis Fowl. :) Však si zkuste přečíst některé články - a poznáte, co je to za originální a komplikované individuum, nebo jak se to vlastně píše :)))

Podrubrika ZÁŽITKY SE ZÁHADOU přináší pro změnu osudové kapitoly života, ve kterých se staly terčem zážitků právě záhadné události.

PŘEDTUCHY ZÁŽITKŮ jsou pouze předsudky, u kterých je později uvedeno, zda se ve skutečnosti staly. :) Nemějte ale iluze o nějaké hodnotné čtení, tohle by mohlo zajímat nanejvýše tak Sibylu Trelawneyovou ;-)

A co říct na podrubriku OSTATNÍ ZÁŽITKY? Myslím, že opravdu minimum. Prostě zde najdete zážitky, které se nedaly ani do jedné z předchozích kategorií zařadit. :)

***

Rozcestník toho ostatního

27. září 2009 v 21:22 | Sai
Poslední rubrika se dá jednoduše vystihnout už jen svým pojmenováním, inu?
Je tu zkrátka zařazeno všechno to, co se do žádné z předchozích rubrik zařaditi nedalo. Není to čistě povídka, není to plně zážitek, není to úplně recenze... je to prostě rubrika Ostatní.

  • Každý týden vyhlašuju tzv. song týdne, což je jakási písnička, která se mi nějak pro ten či onen týden hodí a částečně je to také sonda do hlubin mého hudebního (ne)vkusu. Rubriku jsem nazval španělsky, ať je to stylový: LA MÚSICA.
  • Další podrubriku jsem nazval PLIVÁNÍ OKOLO. Jsou to vesměs jakési úvahy, kde kritizuju současné dění, nějaké téma, věc, osobu, dobu... no, prostě je to plno mých názorů na věci.
  • Potom je tu trochu zbytečná sorta, kterou jsem nazval ale poněkud lákavě: MASÍROVÁNÍ. Ne, nečekejte něco extra, je to spíše podrubrika, v níž prohlašuju, co bude na blogu ten a ten měsíc novýho, co naopak ne... a tak. Stejně to ale většinou nesplním, takže funkcionální hodnota této podrubriky je zoufale nízká.
  • Následující podrubrika neobsahuje věru příliš mnoho článků. Přesněji řečeno se zde objeví vždy pouze jeden článek za rok. Jmenuje se to totiž VYHODNOCENÍ BLOGAŘSKÝCH ROKŮ a ten jeden článek, co tam každý rok přibyde, se poohlédne za událostmi roku minulého a nahlédne do vizí roku následujícího.

Pisatelský rozcestník

27. září 2009 v 21:17 | Sai
V této rubrice si můžete přečíst zoufalé saiovské pokusy stát se rádobyspisovatelem. Píšu výhradně prózu, protože co se týče básniček a všeobecně té poezie, jsem naprostá katastrofa.
A jaké žánry je zde možné očekávat? Naprosto všechny. Jsem totiž od přírody člověk, co chce neustále zkoušet nové a nové věci - a neméně tak i psát různé žánry povídek. Ponejvíce však píšu fantasy, jednak proto, že je mému srdci nejbližší - a také si zde může vytvořit úplně všechno dle sebe, nemusíte se omezovat na různé hranice či pravidla.
Následující podrubriky obsahují o každé povídce stručné informace - obsah, rating, žánr a různé zajímavosti a upozornění, přes které nástrahy a pasti se musíte přenést. ;)

  • KAPITOLOVKY nabízejí logicky kapitolové příběhy, tudíž ty delší.
  • Co třeba DRABBLES? Tam najdete krátká dílka na témata (či slova) zadaná vámi.
  • VÁNOČNÍ POVÍDKY jsou speciální druh jednorázovek psaných na Vánoce, z čehož už tady je tradice.

Filmový rozcestník

27. září 2009 v 21:07 | Sai
Tahle rubrika vám nabízí pohled do světa filmu a kinematografie prostřednictvím mých očí. Můžete si tu přečíst nejen recenze a tipy z pohledu průměrného českého diváka, ale i nějaké novinky ohledně chystaných filmů, na které se těším a myslím, že by mohly stát za to.
  • FILMOVÁ KRITIKA obsahuje recenze na filmy, které jsem v poslední době viděl a rozhodl se si na nich pěkně vybrousit zoubek.
  • V druhé rubrice - OSTATNÍ - se dozvíte novinky ohledně světa filmu.

INFO

27. září 2009 v 21:04 | My (Kamčatka + Saruman)
Tak, v této rubrice se dozvíte všechny informace o osobách, které tento blog vytvářely, kterými změnami si blog ve své historii prošel - a to nejdůležitější pro ty, co náš navštívili poprvé -, najdete tu i stručný popis našeho blogu.

V rubrice WHO I AM? najdete stručný popis osob, které vlastní tento blog.

CHEAP & EX!T vám nabídne pohled na odtrženou část osobnosti blogu, Kamilku.

Rubrika O NAŠEM BLOGU obsahuje informace o všemožných změnách v blogu.

DIAGNÓZA NÁLADY AUTORA BLOGU je spíše tak trochu zbytečná - nicméně pokud máte rádi popisy mozkového hloubaní a dloubaní, je tahle rubrika právě pro Vás.

A VYHLÁŠKY A DŮLEŽITÁ ROZHODNUTÍ jsou rubrikou plnou Neporušitelných slibů, krví sepsaných smluv s návštěvníky blogu a důležitých rozhodnutí.

***

Otrava! A to doslova

24. září 2009 v 15:20 | Saruman |  .zážitky
Po dlouhé době ode mě konečně nějaký článek o Ifči...

Zážitek pod perexem

7. Zvraty a podvrhy

19. září 2009 v 20:47 | Saruman |  Jak zabít tchýni...
V prvé řadě se moc, moc, moc omlouvám, že jsem tu takovou dobu nedal kapitolu k Tchýni...

Vysvětlení pod perexem

Snídaně v hnoji

13. září 2009 v 14:37 | Saruman
Mám tu takové malé oznámení pro Vás.

Jelikož mě psaní filmových scénářů nějak chytlo, řekl jsem si, že budu ve svých interviews pokračovat a vyslýchat imaginárně další osoby, které by si zasloužily být slavné...

A tak jsem založil nový blog. ZDE.

Má být laděn ve stylu každodenního vysílání, jako jsou ranní pořady v televizích, akorát tady to bude s tím rozdílem, že to tu nebudu dávat o šesti hodinách ráno :-)
Navíc nemůžu zaručit, že reportáže budou na blogu každý den, ale... pokusím se o to aspoň, aby se to stávalo minimálně.

První interview jsem napsal už včera - je o Ondráčkovi, sběrateli cínových vojáků, o kterém jsem se zmiňoval už v interview s Květoslavou - ZDE. Takže prosím nechejte alespoň jeden koment za den, ať vím, že má smysl každý den tyhle interview psát ;-)

Díky!

Saruman

Snídaně v hnoji: Květoslava Culíkatá

5. září 2009 v 14:20 | Saruman |  .fiktivní inscenace
Když se dívám, co jsem všechno na tento blog už zveřejnil za tvorbu, nesmím zapomenout uveřejnit ještě jeden žánr. Ono je už několik týdnů, co jsem natočil s Ivou a Kami video, ve kterém Kami zpovídá Ivanu jako stoletou babku a ptá se ji na několik otázek. Já jsem to přepracoval do filmového scénáře... a tady to máte. Dobrou zábavu.
Zároveň mám pocit, že komentujete jenom tehdy, když Vás o tom poprosím do záhlaví článku. Proč? Jsme za každý koment vděční, i když je kladný nebo záporný... Proto prosím komentujte úplně cokoliv. I když je to starý článek. Samozřejmě existují věci jako RSS, takže se nebojte okomentovat jakkoliv, cokoliv a kdekoliv, protože za takové věci jsme rádi ;)

Moderátorka: "Dnes máme v našem horkém křesle další osobu, která by si zasloužila mnohem větší popularitu, než má teď. Když jsme ve včerejším vysílání vyzpovídali pana Ondráčka, vášnivého sběratele cínových vojáků, zmínil se ve svém stručném "životopise" o své stoleté kolegyni, se kterou sdílí dokonce totožný pokoj v domově důchodců. A dnešním hostem není nikdo jiný, než právě ona - přívítejte v našem studiu Květoslavu Culíkatou!"