Listopad 2009

Бартoломю Буковский

25. listopadu 2009 v 20:25 | Sai
Zděsili jste se, když jste viděli název článku, nebo vás zarazil tenhle dosti podivný obrázek?
Není divu, naprosto Vás chápu.

Art má tentokrát dvojí smysl - jednak symbolizuje původ hlavního hrdiny tohoto příběhu (matrjošky) a heslo, které by se k němu dalo vázat (ona deviace). Proto si to neberte tak, že považuji tvorbu matrjošek za demenci - ba naopak, mně se matrojšky náhodou docela líbí a zamlouvají :)

A o čem bude tentokrát nová povídka?
No, abych se přiznal, je stará přesně dva roky a je to nejspíše největší úchylárna (už jen fakt, že v celém krátkém příběhu vystupují celkem tři pořádně sjetí devianti!), kterou jsem kdy splácal dohromady. Vznikla tehdy, když jsme s rodinou dělali táborák a, jak už to tak bývá za dlouhých letních nocí, došla řeč i na vyprávění příběhů - a také k tomu, že jsem měl vymyslet nějaký strašidelný horor, který by aspoň trochu nabudil v lidech hrůzu. Jenže - čeho by se členové rodiny mohli natolik bát, aby je to zaručeně vyděsilo? Upíři, vlkodlaci, bludičky, masoví vrazi, kanibalové - to všechno jsou u nás už celkem dost profláklá témata, jež v poslední době vystraší nanejvýše nějakého pověrčivého Deža.
A tak mě napadlo, že bych mohl vytvořit pořádnou ujetost, která by byla až tak kýčovitá a vyloženě blbá, že by nad tím jen rodina zakroutila hlavou a řekla oblíbenou větu dospělých - "na co ta dnešní mládež nemyslí". A věřte mi, že svou odpudivostí a ohavností to skutečně zapůsobilo dokonale - ta mladší půlka rodiny to vzala s humorem a pomalu se řehnila u každé věty, zatímco serióznější a starší půlka nad tím jen nevěřícně protáčela panenky a snažila se mě nevnímat. Proto není divu, že už se stalo tradicí v rodině, že na každý táborák vymýšlím stejně podobné morbidní šílenosti a nechutnosti.

Dost už ale kecání - přeji vám tedy dobrou (ne)zábavu.
(Pochopitelně pod perexem.)

Titulky na Where the Wild Things Are?!

20. listopadu 2009 v 21:58 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu

I Saiova trpělivost má své meze. které právě teď překročila.
Důvod?

Pod perexem!

Rufína: další vytahovačka z popelnice?

17. listopadu 2009 v 20:01 | Sai
A je to tu.

Sai vytáhl ze spodního dna šuplíku (přesněji řečeno ze spodních složek mých Dokumentů) další starou povídku, tentokrát rovněž jako Odplutí z ostrova Werath - je to povídka stará tři roky. Tehdy mi bylo dvanáct let.
Zajímavostí je, že tuhle povídku jsem věnoval původně Ifči za to, kolikrát mě nechala opisovat - a jednak za její náklonnost ke zvířatům :)
Jestli vás tedy překvapí, že tahle povídka tentokrát nemá ani špetičku nádechu fantasy a je čistě realisticky ze života zvířete a člověka, pak vás musím utvrdit v tom faktu, že něco takového dokázala opravdu moje chorá mysl před onými třemi roky "vyprodukovat".

Takže tu máte úryvek...huh. Jak si to teď pročítám, nestačím žasnout nad těmi kydy, co jsem tehdy vymyslel. :)

Vyjádření se k Lištičce

15. listopadu 2009 v 12:20 | Sai |  .masírování
Rozhodl jsem se, že pokračování Lištičky bude.

Where Saruman ends, Sai begins

14. listopadu 2009 v 22:28 | Old Saruman... Young Sai |  .blog
Pořádná změna v životě Žeroucího blogu - jeho majitel si zvolil novou přezdívku.
(Aleluja! Jako by měl byl pokřtěn.)

A aby toho nebylo málo, ještě změnil celkový design blogu.
(Oh my God!)

Fox otáčí kamenem - part 3.

12. listopadu 2009 v 22:14 | [Sai]
A konečně je tu finální part. Věřte mi, že napsat Lištičku dalo z mé strany opravdu hodně práce - a než jsem k psaní dokopal, to byl taky čas. Proto doufám, že psát Lištičku mělo nějaký smysl, že se vám líbila! Och, to se mi bude krásně spát, až si přečtu vaše komentáře - ať už kladné, či záporné, ať vím, v čem se do příště zlepšit. ;)

Co z toho plyne? Když budu přece číst vaše drahocenné komentáře, budu hezky spát. A když budu hezky spát, budou se mi zdát i krásné sny a nápady na realizaci. A pokud se mi budou zdát krásné sny a nápady na realizaci, můžu je dalšího dne sepsat. A jakmile je sepíšu, hned je uveřejním na blog! :)

Díky!

Perex is waiting... (for you)

Když chřipka prasečí nečekaně udeří...

10. listopadu 2009 v 22:03 | Saruman |  .diagnóza nálady autora blogu
Guten Abend,
je tu malá omluva pro všechny spřátelené blogy, které jsem tento týden nestihl navštívit a napsat koment. Najdete tu vysvětlení.
Dále tu mám nějaké novinky z domova, nové zážitky, však to znáte.

A konečné také vyjádření se k Lištičce. O tom, kdy už se finální part objeví na blogu.

Pokud vás něco z toho tedy zaujalo...

...rozklikněte perex