Prosinec 2009

Vyhodnocení roku 2009

31. prosince 2009 v 21:56 | Sai |  .vyhodnocení blogařských roků
Opět vás zdravím, milí drazí.
Jak jistě víte, do konce roku 2009 zbývá jen několik hodin - a jak bych je mohl lépe strávit, než prací na blogu :D *ironický podtón*
Ale nebudu ze sebe dělat už více šaška. Musím ještě stihnout vyhodnotit tento rok!

To vše pochopitelně pod perexem

Příběhy kapitolové

28. prosince 2009 v 17:32 | Sai |  .příběhy kapitolové
Na všechny povídky se vztahují autorská práva!
***

Studna

  • hororový příběh o studni bez Samary
Obsah: Opuštěná, chátrající usedlost v poli, na kterou si děti ukazují jako na strašidelný dům, kde pobývají duchové kdysi zavražděných manželů. Jejich těla se mají podle dětské fantazie nacházet ve studni, kde také žije krvelačná příšera, která sežere každého, kdo se pokusí do studny vstoupit.
Poslední dobou se ale začínají dít na osamělé usedlosti podivné věci. Děti hrající si v její blízkosti začínají slyšet podivné tóny. Někteří lidé z vesnice se začínají velice podezřele chovat - tak, jak se nikdy předtím nechovali. Z klidných a zamlklých lidí se stávají agresivní tvorové, ze kterých jde ostatním strach. A množí se i případy, kdy lidé zoufale propadají touze skočit do studny. Avšak jak se zdá, nikdo netouží po tom najít a zachránit oběti ze studny.
Všichni vědí, že se děje něco jiného. Podivného. Stojí za tím ale skutečně něco nadpřirozeného, nebo si s nimi jen někdo hraje na kočku a myš? Jedno je ale jisté: studna v tom rozhodně není nevinně. Co se v ní skrývá za děsivé tajemství?

Motto příběhu: "Studna ráda hosty přijímá. Nerada je však propouští."
Žánr: horor / mysterie / komedie / fantasy
Rating: 15+ (pár lekaček se každopádně najde)
Stav: nedokončena (pozastaveno)
Počet kapitol: 15 (předběžný tip)

Výpis kapitol:
Bonusy:
***

Jak zabít tchýni...

  • moje první, nyní již přepsaná kapitolovka, o které bych nyní nejraději ani nechtěl slyšet
Obsah: Denise a Petrovi je dvaadvacet let, oba jsou do sebe zamilovaní - a zdá se, že už jim v jejich vztahu nedokáže nikdo zabránit. Ale omyl... Jakmile se o tomhle milostném vzplanutí dozví matky obou milenců, začnou si dělat všemožné naschvály, aby zabránily sňatku svých dětí. Obě matky - Marie a Viktorie - byly totiž během jejich studia na gymnáziu největšími nepřáteli. Téměř denně po sobě házely nůžky, pravítka a když se jedna snažila používat během písemek taháky, ta druhá hned žalovala.
Dokáže Petr s Denisou přestát nátlak svých matek a dojde ke sňatku, nebo vše skončí rodinnou katastrofou?

Motto příběhu: "Když ty do mě kladivem, já do tebe kulometem!"
Žánr: komedie / černý humor / drama
Rating: 12+ (občas hrubší slůvka)
Stav: nedokončena
Počet kapitol: 10 + prolog + epilog

Poznámka: Jak už bylo řečeno, jedná se o moji první kapitolovku psanou čistě pro blog, kterou jsem začal psát někdy začátkem roku 2009, tehdy ještě s pramalými zkušenostmi s kapitolovou tvorbou. A na těch starších kapitolách to jde hodně vidět, tudíž se snažím ty starší kapitoly upravit (nemyslím dějově, ale po stránce projevu) tak, aby byly čitelné i běžnému čtenáři. Kapitoly, které jsem ještě nepřepsal, jsem označil slovy: nepřesaná verze, pozor! Takže bacha na to, číst pouze na vlastní riziko.

Výpis kapitol:
Bonusy:
***

Ďábelský chtíč

  • pravděpodobně nejúspěšnější kapitolovka tady na blogu, jíž morbidita opravdu neschází
Obsah: Hlavním hrdinou příběhu je bezejmenné dítě démonů, které přišlo na náš svět s jediným cílem: potrestat lidskou chamtivost. Dítě proto začne mezi lidmi mýtit smrtelný hřích - nejprve zabíjí na první pohled nevinné spolužáky, kteří jsou dětmi bohatých rodičů -, ale s přibývajícími oběťmi jej začne původní předurčení stále více a více naplňovat. Když už to však vypadá, že démona nikdo nedokáže zastavit, objeví se na druhém protipólu mocnější nepřítel: láska...

Žánr: fantasy / horor / mysteriózní / krimi / drama
Rating: 15+ (místy krvavější scény)
Stav: nedokončena
Počet kapitol: 25 (předběžný tip)

Výpis kapitol:
Bonusy:

Příběhy jednorázové

28. prosince 2009 v 17:28 | Sai |  .příběhy jednorázové
Na díla zde uveřejněná se vztahují autorská práva!
***
Obsah: Sci-fi z budoucnosti, kdy na trh prorazily organizace zajišťující téměř dokonalou přepravu osob. Od té chvíle se snaží tyhle korporace mezi sebou bojovat v počtu zákazníků a kvalitách služeb. Jednou však firma Aqualinks zjistí, že se jiné firmě, zabývající se rovněž dálkovým transportem osob, podařil velký průlom v technologiích, avšak využívá ji zatím jediný zaměstnanec. A když se firma Aqualinks dozví, že tenhle subjekt bude jedné noci přenocovat v hotelu Lucky Star*, rozhodne se vyslat svého černého koně, aby konkurenci eliminovala...

Zajímavost: objevují se zde skutečná místa z mého života, akorát jsou trošku šikovnějc zaškatulkována

Žánr: sci-fi / mysteriózní / thriller

Rating: 12+
Obsah: Víceméně taková variace na Forresta Gumpa, tentokrát je však v hledáčku přemoudřelý blázen, který to jednoho dne tak trochu přežene... s chlastem. :)

Upozornění: Menší ztřeštěnost. Větší chujovina. A příšerná slátanina. :)

Žánr: komedie / životopisné / fikce

Rating: 15+
Obsah: Satira na vzájemné sousedské vztahy v paneláku. Aneb co všechno se dá zažít jednoho nevšedního rána. :)

Upozornění: Napsáno do regionální soutěže na téma "Z rodinné kroniky". Nicméně, vyhrál jsem tak na kočku zvonec. :)

Žánr: satira / komedie

Rating: 12+
Obsah: Krátké fan-fiction z doby Lukova výcviku u Obi-Wana Kenobiho. Luke bude mít po opití jawským dryákem vizi o svém otci, kterak se mu ucpe filtr vzduchu. A aby těch filtrů nebylo málo, je třeba v Obi-Wanově domě konečně vysát. Bordelu je tam totiž opravdu požehnaně.

Upozornění: Pořádná blbost, již nedoporučuji číst skalním fanouškům SW, jelikož by se mohli cítit trochu poníženi. :)

Žánr: fan-fiction / komedie / sci-fi

Rating: 12+
Obsah: Volné pokračování filmu Avatar, kdy se blíží korunovace krále Na'vi a nastává konjunkce poklidu.

Upozornění: Velmi krátké fan-fiction, víceméně taková slaďárna. :)

Žánr: fan-fiction / romantika / sci-fi

Rating: 12+
Obsah: Svět fantazie se stále zmenšuje a zmenšuje, místo toho zaplavuje mysl lidí touha co nejvíce přírodu zničit. Přežijí mytologické bytosti?

Upozornění: Tahle povídka byla psána do ekologické soutěže a jsem si vědom, že to dosti sprostě vykrádá Nekonečný příběh. Také je to až přehnaně patetické, ale pravidla byla jasně daná. A nedivte se, že za takových podmínek opravdu nejde sepsat nějaký majstrštyk.

Žánr: fantasy / drama

Rating: nijak neomezeno
Obsah: Každodenní návštěvy pubu v Detroitu, kouření cigaret a popíjení piva s ostatními štamgasty - to je náplň života Charlese Norrise, přezdívaného Chuck. Nemá domov, nemá rodinu, nemá přátele. Teda - lépe řečeno - pravé přátele.
Myslíte si, že tihle lidé mají právo mezi námi žít?
Příběh Chucka Norrise Vás přesvědčí, že právě oni, přátelé, jsou jednou z nepostradatelných věcí pro správný život. Važme si jich tedy co nejvíce, jak to jde.

Upozornění: občasný výskyt zvýšeného násilí

Žánr: komedie / drama

Rating: 15+ (násilí, hrubá slova)
Obsah: Interview se stoletou bábou, ve kterém nechybí ani otázky a
pohled na svět, na její zájmy, co všechno ji baví a jak vidí naši budoucnost.

Žánr: komedie

Rating: pokud vám nevadí slovo "hovno", pak není rating nijak omezen
Obsah: Lištička je osamocenou osůbkou, kterou pro její netypické chování spolužáci odvrhli. Nikdo o ni nejeví zájem, její rodiče se div nepředhánějí v soutěžích typu "kdo je větší grázl", pohledná také není - a už to vypadá, že bude muset spáchat sebevraždu, nebo se vydat
na zcestí s názvem emo.
Říká se, že "v nouzi největší - pomoc nejbližší" - a právě v nejkrušnějších chvílích se její svět nezvykle rychlým způsobem změnil. Matka se chová nepřirozeně přirozeně, otec nechodí domů a lidé v běžně jezdícím autobuse jsou ještě více podivnější, než kdy dřív. Otázká zní: kde je zakopaný pes?

Žánr: drama / komedie

Rating: 15+ (složitější děj, narážky na sex)
Obsah: Přemýšleli jste někdy o tom, jestli Matrix skutečně existuje? Zaujal Vás natolik, že jste zkoušeli vytáčet různá telefonní čísla, aby jste se mohli k Matrixu připojit či odpojit? Věřte mi, že rozhodně nejste sami. Bratři Josh a Max o tom ví své. Když přijíždějí o Vánocích ke svému dědečkovi na prázdniny, obávají se, kterak nudné a fádní Vánoce zde prožijí. Avšak nebyl by to pořádný příběh, kdyby se nestal nějaký nečekaný zvrat - dědečka totiž mánie Matrixu rovněž pohltí. Není proto divu, že se se svými vnuky spřáhne, objedná si předplacený balíček na víkendové volání zdarma do všech sítí - a s pomocí fantazie vniknou do báječného světa Matrixu.

Upozornění: jedná se o vánoční povídku; k přečtení povídky nemusíte mít znalosti ohledně světa Matrixu

Žánr: parodie / komedie / fantasy / sci-fi / satira

Rating: 12+
Obsah: Za časů totality žil v SSSR tvor jménem Bartoloměj Bukovskij, nechvalně známý svou morbidní "náklonností" k ostatním živočichům všeho druhu. Začalo to kočičí deviací, tzn. olizováním koček, přes ukájení se pedofilií na svých spolužácích - a konče znásilňováním žen.
A aby toho nebylo málo, doprovází jej na cestách jeho kočičí přízrak a s oblibou tuhle zvrácenou hru pozoruje. Pokud je do příběhu ještě zakomponována banda úchylných popelářů, máte o zatraceně nechutnou povídku postaráno. :)

Upozornění: tahle povídka je ta nejodpornější, nejhnusnější, nejzvrácenější a nejmorbidnější, co jsem kdy napsal!

Zajímavost: myšlenka o Bartoloměji mě napadla již v roce 2007 při rodinném táboráku, kde jsem jej použil jako inspiraci pro táborovou povídku, nicméně do psané podoby byla převedena o pár dní později

Žánr: černý humor

Rating: 15+ (je to fuj, fuj - a do třetice fuj!)
Obsah: Přemýšleli jste někdy o tom, by Váš život mohl být uložen někde mimo tělo? Třeba ve Vašem oblíbeném plyšákovi, v počítačovém harddisku nebo v těle Vašich milovaných? Proč ne. To samé jsem si myslel i já, dokud jsem u zapadlé trafiky nepotkal toho bastarda, který mi vtiskl život do žárovky. A co jsem mohl dělat já? Rozhodně nečekejte, že jsem se mu podřídil. Ode dneška žárovky nevyrábí Tesla ani Čína, ale my sami. Máme v nich svůj osud, svoje předurčení... svůj život.

Zajímavost: jediná povídka v životě, kterou jsem psal v ich-formě (z pohledu sebe)

Žánr: horor / mysteriózní

Rating: 12+ (kvůli mysterii - pokud jste však na ni zvyklí a nebojíte se, pak to můžete zkusit i Vy)
Obsah: Ostrov Werath, na němž platí silná cenzura a kde je jakákoliv emigrace považována za zločin, žije mladý Clennus, jehož od malička láká odplout ze svého ostrova. Jelikož je však stále pod dohledem rodičů a veškeré pokusy o útěk dopadly neúspěšně, už se téměř vzdal naděje. To se však razantně změní, jakmile najde Clennus v otcově pracovně tajemnou knihu magie a přivěšek černokněžníka...

Upozornění: stejné jako u Ivanových příhod.

Žánr: fantasy / dobrodružství

Rating: nijak neomezeno
Obsah: Desetiletý David najde pod mostem kotě a začne o něj pečovat.

Upozornění: velmi primitivní, velmi dětinské, velmi nudné a odporné

Zajímavost: věnováno Ifči

Žánr: dětské / rodinné

Rating: nijak neomezeno

Today is the Christmas Day

24. prosince 2009 v 17:57 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Majore Gagarine,
tak jsme se konečně dočkali.

Je tu Štědrej den - a byl by v tom pořádnej nepořádek, aby na Štědrej den nenapsal Sai nějaký článek na Žeroucí blog. :)

Tentokrát by mě zajímaly Vaše názory a nápady na průběh Štědrého dne, takže pozorně čtěte a určitě přispějte svou troškou do mlýna v podobě komentářů :))

Under the perex...

Pěkná habaďůra

22. prosince 2009 v 19:50 | Sai |  .něco pro pobavení
V dnešním článku jsem pro Vás připravil zajímavou habaďůru od Seznamu.

A najdete ji - (kde jinde) - než pod perexem

First

21. prosince 2009 v 21:23 | Sai |  .blog
Je to tu.

Žeroucí blog žije už 1 rok.

Je tu tedy 365 dní, 8760 hodin, 525 600 minut a přibližně 31 536 000 vteřin ;-)

Zároveň tu máme už 138. článek včetně, osmý design zdobící náš blog a 4 130 návštěv :)

Nejvíce se autoři činili v prosinci minulého roku (22 článků za 10 dní), naopak nejvíce lenošili v březnu, kdy si škrtli jenom se čtyřmi články.

A na konci října se musel vyrovnat se smutným odchodem jedné poloviny blogu.

Blog, který se na žádný druh blogaření nespecializoval, přežil díky Vám až do dneška!
Za to Vám víc než pouhý dík bohužel nestačí...

...proto jsem se rozhodl, že vyhlašuji konkurz na spolumajitele/majitelku blogu!

Jelikož nemůžu celý blog poslední dobou utáhnout sám a potřeboval bych opravdu pomoc, která by mohla přidávat nové články a oživovat blog... pak bych byl opravdu rád.

Uzávěrku bych stanovil na Silvestr, tudíž 31. 12., aby měli ti, kteří jsou v tuto chvíli někde na dovolené, čas napsat, případně se podílet na spolupřípravě.

Nového majitele blogu určím podle...no, to si ještě raději promyslím ;-)

Zatím Vám moc děkuji za ochotu a přízeň - a doufám (nejen já), že na náš blog budete chodit i nadále!

P.S. Doufám, že jste si všimli nového designu blogu :) Pokud jo, jsem rád, nicméně v současné době dosti zuřím. Blog se zřejmě naprosto po**al a není schopný zobrazovat položky menu - a vlastně i celé menu. Mělo být totiž původně ve stejné linii jako záhlaví, a mělo mít volitelný menu box. Nicméně stále má "Oblíbené stránky", což opravdu nechápu, když je mám nastavené na skryté :( Na zabití, ten blog!


Vánoce v Matrixu

11. prosince 2009 v 15:47 | Sai |  .vánoční povídky
A je tu slibovaná vánoční povídka přímo z Matrixu.

Přímo pod perexem

Vánoce v Matrixu - ukázka

8. prosince 2009 v 21:37 | Sai
Sice to nemám jako častý zvyk, ale jelikož se blíží Vánoce, zveřejním 2 ukázky z chystané vánoční povídky.
První je z příjezdu do dědečkova domu; druhá už přímo popisuje "dobrodružství". ;)
Takže... nezbývá mi, než doufat, že se Vám budou ukázky - a později i celá povídka - líbit. :)


Tradičně pod perexem

Harry Potter a Relikvie smrti /2010/ - teaser

6. prosince 2009 v 21:19 | Sai |  .to ostatní – filmy
Poster napoví, informovanější se to už dozvěděli:


A je opravdu, opravdu nehorázně navnazující. Dokonce začínám chytat tiky, aby už byl listopad 2010 a já šel zažívat bezudné orgie do kina. :))

Záplava novinek

3. prosince 2009 v 21:11 | Sai |  .masírování
I'm back in black.
A s novinkami.

...které jsou tradičně pod perexem