Příběhy kapitolové

28. prosince 2009 v 17:32 | Sai |  .příběhy kapitolové
Na všechny povídky se vztahují autorská práva!
***

Studna

  • hororový příběh o studni bez Samary
Obsah: Opuštěná, chátrající usedlost v poli, na kterou si děti ukazují jako na strašidelný dům, kde pobývají duchové kdysi zavražděných manželů. Jejich těla se mají podle dětské fantazie nacházet ve studni, kde také žije krvelačná příšera, která sežere každého, kdo se pokusí do studny vstoupit.
Poslední dobou se ale začínají dít na osamělé usedlosti podivné věci. Děti hrající si v její blízkosti začínají slyšet podivné tóny. Někteří lidé z vesnice se začínají velice podezřele chovat - tak, jak se nikdy předtím nechovali. Z klidných a zamlklých lidí se stávají agresivní tvorové, ze kterých jde ostatním strach. A množí se i případy, kdy lidé zoufale propadají touze skočit do studny. Avšak jak se zdá, nikdo netouží po tom najít a zachránit oběti ze studny.
Všichni vědí, že se děje něco jiného. Podivného. Stojí za tím ale skutečně něco nadpřirozeného, nebo si s nimi jen někdo hraje na kočku a myš? Jedno je ale jisté: studna v tom rozhodně není nevinně. Co se v ní skrývá za děsivé tajemství?

Motto příběhu: "Studna ráda hosty přijímá. Nerada je však propouští."
Žánr: horor / mysterie / komedie / fantasy
Rating: 15+ (pár lekaček se každopádně najde)
Stav: nedokončena (pozastaveno)
Počet kapitol: 15 (předběžný tip)

Výpis kapitol:
Bonusy:
***

Jak zabít tchýni...

  • moje první, nyní již přepsaná kapitolovka, o které bych nyní nejraději ani nechtěl slyšet
Obsah: Denise a Petrovi je dvaadvacet let, oba jsou do sebe zamilovaní - a zdá se, že už jim v jejich vztahu nedokáže nikdo zabránit. Ale omyl... Jakmile se o tomhle milostném vzplanutí dozví matky obou milenců, začnou si dělat všemožné naschvály, aby zabránily sňatku svých dětí. Obě matky - Marie a Viktorie - byly totiž během jejich studia na gymnáziu největšími nepřáteli. Téměř denně po sobě házely nůžky, pravítka a když se jedna snažila používat během písemek taháky, ta druhá hned žalovala.
Dokáže Petr s Denisou přestát nátlak svých matek a dojde ke sňatku, nebo vše skončí rodinnou katastrofou?

Motto příběhu: "Když ty do mě kladivem, já do tebe kulometem!"
Žánr: komedie / černý humor / drama
Rating: 12+ (občas hrubší slůvka)
Stav: nedokončena
Počet kapitol: 10 + prolog + epilog

Poznámka: Jak už bylo řečeno, jedná se o moji první kapitolovku psanou čistě pro blog, kterou jsem začal psát někdy začátkem roku 2009, tehdy ještě s pramalými zkušenostmi s kapitolovou tvorbou. A na těch starších kapitolách to jde hodně vidět, tudíž se snažím ty starší kapitoly upravit (nemyslím dějově, ale po stránce projevu) tak, aby byly čitelné i běžnému čtenáři. Kapitoly, které jsem ještě nepřepsal, jsem označil slovy: nepřesaná verze, pozor! Takže bacha na to, číst pouze na vlastní riziko.

Výpis kapitol:
Bonusy:
***

Ďábelský chtíč

  • pravděpodobně nejúspěšnější kapitolovka tady na blogu, jíž morbidita opravdu neschází
Obsah: Hlavním hrdinou příběhu je bezejmenné dítě démonů, které přišlo na náš svět s jediným cílem: potrestat lidskou chamtivost. Dítě proto začne mezi lidmi mýtit smrtelný hřích - nejprve zabíjí na první pohled nevinné spolužáky, kteří jsou dětmi bohatých rodičů -, ale s přibývajícími oběťmi jej začne původní předurčení stále více a více naplňovat. Když už to však vypadá, že démona nikdo nedokáže zastavit, objeví se na druhém protipólu mocnější nepřítel: láska...

Žánr: fantasy / horor / mysteriózní / krimi / drama
Rating: 15+ (místy krvavější scény)
Stav: nedokončena
Počet kapitol: 25 (předběžný tip)

Výpis kapitol:
Bonusy:
 


Komentáře

1 Fefe Fefe | E-mail | Web | 29. prosince 2009 v 19:24

Vidím, že si urobil rozcestníky :) či nie? :)

2 Sai Sai | Web | 29. prosince 2009 v 20:46

[1]: Urobil :) Sice už jsem předtím měl některé, ale teď mám všechny k povídkám :)

3 Rika Rika | 31. prosince 2009 v 12:22

Krásny desing

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama