Březen 2010

Podělaný filtr

31. března 2010 v 23:30 | Sai
Slibovaný FF na Star Wars je konečně tu. :)

Těm, kteří Star Wars už důkladně znají, ještě jednou dopředu prozrazuji, že se bude jednat o zachycení doby z mé oblíbené části, kdy žil Luke u Obi-Wana Kenobiho. Spolu s R2-D2 jsou to totiž mě nejvíce sympatické postavy :)

A ještě jedna poznámka: viděl jsem zatím jenom čtvrtou a pátou epizodu, takže se světem Star Wars zas až na 100% seznámen nejsem. Proto prosím zkuste alespoň tolerovat případné nesrovnalosti, kterých bych se mohl dopustit - a na ty mě hlavně upozorněte v komentech. ;)

Přeji dobrý požitek, drazí návštěvníci. :)

Spoilery, za které by se mělo zabíjet!

31. března 2010 v 7:08 | Sai |  .něco pro pobavení
Tak tohle video mě opravdu pobavilo. Snad i Vás. :)
Jenom předem upozorňuji, ať si jej nepouští ti, kteří ještě nedočetli HP7 a umí alespoň trochu dobře anglicky! :D Dozvěděli by se totiž zatraceně velké množství spoilerů. :D

Zřím tě

30. března 2010 v 22:41 | Sai
Jak už název (a samotný obraz) napovídá, krátký fan-fiction na Avatar pro Nelien byl rovněž dopsán. :)
Teď už se jenom můžete těšit na FF pro Star Wars. ;)

Závěrem přeji dobré počtení nejen Nelien. :D

3. Trans

29. března 2010 v 22:13 | Sai |  Ďábelský chtíč
Ne, žádná parodie na Transformers to opravdu není.
Je to jen další kapitola k Ďábelskému chtíči. A i když slibovaná láska stále ještě nepřichází, můžete se místo toho dočkat sáhodlouhých, nudných a nepřehlédných popisů, heh.

Shrnutí předchozího děje:
Mladý démon žijící v lidském světě se ocitá ve stavu závisti vůči bohatému a namyšlenému spolužákovi. Jeho ďábelský chtíč zatouží rozmazleného spolužáka, jehož příznačně nazval 'pan Dokonalý', zabít. To se musi úplně nepodaří, podaří se mu jej "pouze" zmrzačit tím, že mu napustí kontaktní čočky kyanidem, načež pan Dokonalý o oko přichazí. Zabíjí však jeho matku, z které odtrhne kůži.

Přeji příjemné počtení.

A kde jinde, než pod perexem

Dokud dejchám, stále píšu

28. března 2010 v 21:39 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Je to tak - po týdenní odmlce stále píšu, neumřel jsem :)
A jak se povídky vyvíjí?
  • FF na Star Wars: 40%
  • FF na Avatar: 75%
  • 3. kapitola Ďábelského chtíče: 80%
Takže... pokud by nemělo nastat nic mimořádného, zítra by měla přibýt kapitolka Ďábelského chtíče, v úterý FF na Avatar a ve středu i na Star Wars.
Čili - bodíky pro březen by teoreticky mohly být splněny. :-)

Prozatím, mějte se hezky a užívejte si zkrácený týden školy :)

Amélie z Montmartru /2001/

20. března 2010 v 14:29 | Sai |  .filmová kritika
Konečně recenze na film, která vyhrála ve Vaší anketě. Film o optimistické francouzce Amélii Poulainové, které dokáže zpráva o smrti princezny Diany změnit celý život :)

8. Úskočná bestie

17. března 2010 v 19:34 | Sai |  Jak zabít tchýni...
Plně chápu, že Tchýni už tady nejspíš nikdo nečte, ale už jen z principu dokončení této kapitolovky Vám cpu pod čumák už osmou kapitolu.

Enjoy... if someone who's read the seventh chapter exists

Další design, další kecy

15. března 2010 v 21:06 | Sai
Ano, předpokládám, že jste zaregistrovali nový lay. :-)
Dobrá, je trochu jednodušší. Že bych se na něm nějak extra vyřádil, to se bohužel taky říct nedá. Ale prostě... zima si stále nechce dát pokoj, a tak jsem prostě zatoužil po změně, jež by opravdu dala najevo, že mám už promrzlých končetin a rampouchů u nosu akorát tak dost!

Výsledek je tedy takový. Snad se Vám bude aspoň trochu zajídat, nastavováním jsem si přece jen trochu uždibl poněkud více času na psaní povídek. :D Nicméně bych už konečně chtěl dopsat těch pár řádků ke kapitole k Tchýni - a pak se vrhnout na recenzi Amélie :)
A když už tedy měním lay, slušilo by se ještě jednou poděkovat Denaille. :-) Její layout se mi opravdu moc líbil (a líbí i teď ;-) - a dokázal mi navodit takovou příjemnou spisovatelskou náladu. ;-)

Díky!

Oscars 2010

8. března 2010 v 7:06 | Sai |  .to ostatní – filmy
Takže - vyhlašování prestižních cen pro nejlepší filmy roku 2009 už je za námi!

A jak to dopadlo? Převálcoval James Cameron se svým Avatarem exmanželku Bigelowovou s The Hurt Lockerem?
A jak byly moje včerejší tipy na vítěze přesné?

To se dočtete pod perexem

Oscars 2010

7. března 2010 v 17:29 | Sai
Předpokládám, že každý z Vás ví, za co se udělují Oscary :) Ano, je to kupodivu za filmy; a ti, kteří to neví, nechť se... ehm, nad sebou hluboce zamyslí.

A právě letošní předávání těchto prestižních sošek za rok 2009 se uskuteční z dnešní noci na tu zítří. Tady bych už toleroval nevědomost, jelikož mám pocit, že letošní ceremoniál je tak nějak opomíjen.
Teď udělám takovou imaginární sázku s těmi, co už o něm slyšeli. Hádám správně, když řeknu, že to bylo ve souvislosti s pomyslným soubojem mezi Jamesem Cameronem a jeho trhákem Avatarem - a Jamesovou exmanželkou Kathryn Bigelowou s válečným snímkem Smrt čeká všude, že?

Nedivím se. A přiznám se, že mě to zatraceně ser..., teda chci říct štve. Ostatní snímky jsou už tak nějak opomíjeny, což se mi v případě zastínění Avatarem ani trochu nelíbí. Dokonce můžu teď říct, že s každým dalším dnem ze mě nadšení z Avatara opadává a začínám si uvědomovat, že existuje veliké množství snímků, které jej dokáží s přehledem zastínit. Teda, je to samozřejmě můj názor, ale kdybyste se mě teď zeptali, kdo je mým naprostým antifavoritem na Oscarech, řekl bych Vám právě Avatara. Z devíti nominací mu hádám, že promění nanejvýše tři. A jestli jich bude více, tak se nejspíš tím víc utvrdím v tom, že nejen klesá úroveň snímků, ale i kvalitních kritiků. :(

Tak, teď si mě můžete ukamenovat za tohle tvrzení. :D Jestli si však chcete přečíst více o tom, jaké snímky bude na tyhle zlaté sošky nominovány, kterému bude moje choré já tipovat více a méně sošek a komu bude držet palce, můžete v klidu pod perexem. :)