Duben 2010

Rick Riordan - Percy Jackson: Zloděj blesku

25. dubna 2010 v 20:45 | Sai |  .knižní kritika
Polobožský dvanáctiletý Američan získává v poslední době čím dál více pozornosti - především díky filmu od režiséra Chrise Columba (HP 1, 2), z čehož vyplývá, že se vždy najdou nějací skalní fanoušci knihy, kteří plivnou na film, dále ti, co jsou naopak líní si číst knihu a raději preferují film. A některým se dokonce nelíbí ani jedno.
A jak je to se mnou? Knihu jsem četl, film jsem viděl. Můžu tedy kritizovat? Můžu! Ale jelikož je tohle knižní recenze, pocity z filmu tedy budu zmiňovat jenom okrajově. :)

Parodie z mládí

24. dubna 2010 v 18:01 | Sai |  .něco pro pobavení
Jako mladý jsem parodoval leccos.

A píseň S Luisem od Zuzany Michnové k nim jednoznačně patří.
Text originální písně se mi sice líbí, ale asi v páté třídě mě svedl až k napsání trapné parodie, kterou si stále ještě pamatuji. A po rozhovoru s Tomisusem jsem se rozhodl, že to tady zveřejním. :)

Snad se pobavíte.

Pod perexem

Literární rozcestník

21. dubna 2010 v 19:00 | Sai
Literární rubrika byla otevřena relativně nejpozději ze všech rubrik. Očekávejte zde články motající se okolo světa litery, zahrnujíce ať už knižní recenze, zprávy o chystajících se dílech či jiné novinky týkající se stěva čtiva.
  • KNIŽNÍ KRITIKA je podrubrika plná hlodů, šťourů a nezaujatých i zaujatých pohledů na přečtené knihy.
  • A podrubrika OSTATNÍ je... o tom ostatním, co se do první podrubriky nevlezlo či nehodilo. Takže nabízí třeba ochutnávky a masírovací kecy na chystané knižní tituly.

Where the Wild Things Are /2009/

19. dubna 2010 v 17:40 | Sai |  .filmová kritika
Když jsem Vás před několika měsíci informoval o tom, že pracuji na titulcích pro nový film od Spika Jonzeho - Where the Wild Things Are -, příliš šancí jsem nedával tomu, že bych titulky dokončil. Opak se však stal pravdou, a když jsem si tedy film pouštěl se svými titulky, měl jsem z toho takový... zajímavý pocit. Takový příjemný, jako byste byli pomyslnou součástí tvůrčího štábu :-)
Každopádně Vám nyní přináším další recenzi, ať víte, jaký obrázek si o tomto filmu udělat :))

A ač to někoho dokáže stále překvapovat, perex je prostě perex

Mozek přemaštěn samými π

18. dubna 2010 v 20:37 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Když si Sai s radostí otevře sešit matematiky a s chutí si začne sám od sebe počítat příklady, do toho si pustí Justina Biebera (wtf?!) a napadne jej opravdu bizarní nápad na jednorázovku, může to znamenat jediné.

Sai se asi zbláznil.

Facebook. Luštěla. No to bude vodvaz!

13. dubna 2010 v 21:03 | Sai |  .něco pro pobavení
Kdo neví, co je Facebook, je divnej.
Kdo neví, co je Luštěla, je šťastnej člověk.

Proč? Čtěte dále.


Bodíky pro duben

12. dubna 2010 v 21:17 | Sai |  .masírování
Takže, ještě před nedávnou dobou slušně roztěkaný Sai konečně vytěkal, uklidnil se a rozhodl se sepsat body pro duben. Ano, je to tak - hlavní dík patří hlavně Vám, kteří jste mi svými komenty pozvedli náladu na šťastné maximum snad pomocí felix felicis.
A rozšoupnul jsem se se svou rozradostnělou náladou natolik, že jsem rovnou zkusil štěstí o přijetí do Autorského klubu. Chápu, že mi to asi nevyjde, ale když je dobrá nálada, tak se člověk prostě nepozná. :)

Duben - blog se potácí kdesi v šedi?

10. dubna 2010 v 17:10 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Opět se ozývám, milí zlatí. :)

Bohužel nepřináším příliš radostné zprávy pro tento měsíc. Nečekejte více článků, kapitol k povídkám a další jednorázovky. Přišlo na mě totiž takové to dobře známé období, kdy máte chuť se - lidově řečeno - 'na všechno vysrat'.
Jak se dívám, pěkně to tu flákáte. Teda... myslím tím jenom některé, těch ostatních si naopak považuji. Návštěvnost dosti ubohá, komenty ke kapitolovkám aby člověk vyžebrával, a některá es-béčka mě taky už pořádně serou svou pasivitou a nezájmem.
No a když se to tak všechno seběhne, tak se mi holt nedivte, že prostě nemám chuť psát dál, protože není o čem a pro koho. A to se samozřejmě přenáší na to ostatní, takže prosím omluvte to, že na Vašich blozích nekomentuji. Chodím na ně, ale v převážné většině na to zkrátka nemám chuť, jelikož se mi hned vybaví takhle současná, pomyslná stagnace Vaší aktivity.

Jak se to bude vyvíjet, to zatím nevím. Do konce tohoto měsíce očekávejte při současném vývoji tak jednu kapitolu k Ďábelskému chtíči, jednu kapitolu ke Tchýni a nějakou filmovou recenzi. Jestli Vám to ale nestačí, tak se podle toho prosím čiňte.

A to nejdůležitější - vyjádřete se v anketě dole.

Prozatím si užívejte jara - aspoň něčeho pozitivního, co můžu ocenit. :)

Easter is here

5. dubna 2010 v 15:13 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Houfy zajíců, záplavy vajec, patlaní se s pomlázkou a přemáhání se, abych nešel hledat už teď sladkosti, jež jsou beztak schované někde ve skříni...
Ano! Easter is here, takže po roce opět přicházejí Velikonoce.

A nebyl bych to já, abych Vás nevyzpovídal i ohledně toho, jak slavíte Velikonoce Vy - teda, jestli je vůbec slavíte.

Mimochodem - kdo máte Facebook a rádi čtete mé povídky... nebo prostě rádi navštěvujete můj blog, budu rád, když se přidáte do mé skupiny :) Odkaz je v bočním menu pod názvem "Sarkastický Sai", takže díky!