Srpen 2010

Poslední vládce větru /2010/

27. srpna 2010 v 22:09 | Sai |  .filmová kritika
Co takhle k tomu konci prázdnin nějakou tu recenzi sepsat, hm?

Dneska to bude recenze na nový fantasy film proslulého režiséra M. Nighta Shyamalana, tvůrce perfektních Znamení, dobře známého Šestého smyslu a více než zajímavé Vesnice, s názvem Poslední vládce větru.
Film byl viděn v neděli v Brně. Byť ne ve 3D, ale co. Na konvertované 3D à la Souboj titánů už delší dobu (raději) nevlezu.

Ale dost klábosení.
Ta záludná otázka tu nad námi visí jak nějaký ortel smrti: povedlo se, nebo ne? Byly negativní recenze na místě, nebo to jsou jen plky všudypřítomných plivačů, kteří hledají v každém zákoutí filmu nějakou špatnost?

Prokoukněte tajemství, která na vás číhají pod záludným perexem

One more, two more drabbles

16. srpna 2010 v 19:42 | Sai |  .příběhy drabbles
Milí zlatí, tak nám zase uplynula nějaká ta voda kupředu, Sai si za tu dobu pokoušel zpestřit prázdninovou náladu hraním Osadníků z Katanu s přáteli, popíjením kofoly, naučil se dokonce i tančit makarónu, řešit krpy a zbytečně kafrat.
No, ty poslední položky z výčtu aktivit pochopí jen ti, kteří jsou zasvěceni do Ivančina slovníku - to první je samozřejmě jenom přeblebt, který však způsobil rázem salvu smíchu, ale zbývající dvě slovíčka jsou čistě její tvorba. Naschvál - víte, co znamenají? :)
A pak dvě důležité věci - změnil jsem design (snad jste si všimli); trošku jednodušší, avšak mě se přes to všechno líbí...
...a také napsal dvě drabblátka! Pro Tomisuse a také pro dvojici Coraline & Fefe. :)

Inu, kde by se ta drabblátka asi mohla nacházet? Pod perexem, říkáte? No výborně, chytráci!

Někdy je vzpomínka sladká

10. srpna 2010 v 18:03 | Sai
To je dost, že se vám ten strašák jménem Sai znovu ozývá, co?
Nu což, kdyby se někomu zázračně zachtělo zblajznout mou minulou tvorbu, zde má příležitost.

Tahle připitomělost pochází někdy z konce dubna tohoto roku, avšak je to tzv. nucená tvorba. Tak já nazývám tvorbu, která je omezována nějakými... řekněme, prostředky. V tomto případě to bylo téma "Z rodinné kroniky" a bylo to v rámci celého regionu, tudíž konkurence veliká byla; připočtěme k tomu ještě to nadělení, že jsem byl v kategorii 15 - 18 let to nejmladší, patnáctileté slůně. :)
No co, samozřejmě jsem vyhrál velký kulový. A protože je už po soutěži, asi nebude vadit, když vám tenhle špek předložím. :)