Září 2010

R. Gordon & B. Williams - Návrat z Podzemí

19. září 2010 v 18:26 | Sai |  .to ostatní – knihy
Upoutávka obvyklé bývá na nějakou událost, která má teprve nadejít. A myslím, že když ta událost má nadejít už zítra, myslím, že je největší čas tu upoutávku sepsat. Nemyslíte? :)
Vybral jsem si tentokrát na mušku čtvrtý díl série Podzemí od dvojice britských autorů Rodericka Gordona a Briana Williamse. Velice zruční páni to jsou, umí psát opravdu poutavě a napínavě. Není divu, že jsou tak populární, víme? :)

Jelikož je tohle moje první psaná knižní upoutávka, omluvte mě prosím, kdybych psal nějaké moc nesmyslné kydy.
Samozřejmě vás neznalé předchozích předloh seznámím s dějem celé série, popíšeme si moje oblíbené postavy a trochu napíšu i menší názor na předchozí díly :)

Inu - nechť se vám upoutávka líbí!

Víme kde? Ano, říkáte správně... pod perexem

Psycho na přehradě

18. září 2010 v 18:11 | Sai
Aby i o víkendu blog nezahálel, rozhodl jsem se zveřejnit krátké slohové dílko ze školy. :)
Neděste se dopředu! Je to na mé poměry celkem normální zvrácenost, tentokrát napsaná na téma Co se stalo zvláštního na mém oblíbeném místě.

Šlo o to, abychom si vymysleli příběh, odehrávající se na místě, které dobře známe a máme jej rádi. V mém případě šlo o místní přehradu - úžasně inspirativní místo, věřte mi. :)
A potom jsme měli vymyslet děj, který by do toho místa naprosto nepasoval, stejně tak i s osobou, která by tam normálně vůbec nebyla.

A co z toho vzniklo?
Jediná jednička ve třídě za sloh. :) No co, i Sai se musí občas pochlubit ;) Kdo by taky nechtěl, že.

Přeji dobré počtení!

4. Linea per dæmon

12. září 2010 v 21:13 | Sai |  Ďábelský chtíč
Konečně tu máte slibovanou kapitolu ke Chtíči, na níž jsem si protentokrát dal extrémně záležet.
Výsledek? Zatím nejdelší kapitola, hromada ještě delších a nudnějších popisů - a děje přepasírovaného přes filtr fantazie a psychopatie.

Shrnutí předchozího děje:
Mladému démonovi se konečně povedlo zabít svou první oběť: namyšlené dítě bohatých rodičů, jehož příznačně nazval 'pan Dokonalý'. Nejdříve jej připravil o oko, strhnul z jeho matky kůži a později jej v nemocnici rychle a bezbolestně usmrtil. Jeho ďábelský chtíč byl ukojen, a jelikož o něj svět démonů zvýšil svůj zájem, vydává se pro něj vyslanec, který by jej přivedl do démonního světa.

A kde sa mi má páčiť? Vraj kedysi si písal, že pod perexom

Nostalgická glosa

8. září 2010 v 20:12 | Sai |  .masírování
Když se někdo natolik domatený jako Sai ke konci prázdnin domnívá, že se přes prázdniny mohla ta banda namyšlených malých dětí konečně trochu změnit, je to zase špatně. Sai jako vždy dostal se svou domněnkou přes čumák a stále se o to víc utvrdil v názoru, že věk je skutečně to méně podstatné na posuzování člověka. :-)
Některým už táhne na 16, přičemž se pořád chovají jak devítiletí spratci a ta jejich dětinská zábava už mi fakt začíná čím dál více lézt na nervy. A co znám tady mladší blogaře, myslím, že ti mají daleko více rozumu, než tihle přerostlí haranti.

To samozřejmě nemyslím o všech ze třídy, že. :) Najde se pár výjimek, ale je jich opravdu... poskrovnu. :)

Nepřišel jsem tu ale vyloženě "jen tak" plivat na ostatní. Máme přece už pár dní naši milovanou školu, s ní hromádku změn a mučidlo v podobě desetiměsíční docházky...
A samozřejmě blog, na který se taky nesmí zapomínat. :)

A to ani pod perexem