Leden 2011

5. Převážně o mrtvých

31. ledna 2011 v 20:44 | Sai |  Ďábelský chtíč
Zhruba po půlroční době sem přicházím (snad) v míru s očekávanou pátou kapitolou k Ďábelskému chtíči. Zase takové časové odstupy... no, snad to s příští kapitolou zase nebude tak bídné.
Ale dejme tomu, že nebude. Jak jste si jistě všimli, zkouším se tento měsíc tak trochu popohnat k aktivnější činnosti, a tak je docela možné, že příští kapitola tu přibyde již hodně brzo.
Ovšem jak dlouhé bude to hodně brzo... no, těžko říct. :)

Zároveň mě napadla zajímavá myšlenka, jak ulehčit práci těm, co by chtěli se čtením povídky začít až později a nechce se jim číst předchozí kapitoly; napsal bych u každé kapitoly stručný obsah předchozího děje, jež by byl začerněn - aby se při náhodném prohlížení nevyzradila zápletka -, a kdo by si ji chtěl přečíst, ten nechť jednoduše myšítkem označí začerněný text a dozví se, co chce. Bude to také lepší i pro ty, kteří by si po delší čekací lhůtě chtěli připomenout předchozí děj.

Takže - enjoy this chapter, tady je ten začerněný předchozí děj:

Hlavním hrdinou povídky je mladý, nepojmenovaný démon, jenž je zcela ignorován a přehlížen okolním lidským světem. Jakožto vyslanec podsvětí má za úkol ničit v lidském světě chamtivost, což se mu podaří, když oslepí a později v nemocnici ukončí život jednoho namyšleného dítěte, příznačně pojmenovaného Pan Dokonalý. V podsvětí se už mezitím dozví o jeho úspěchu, načež pro démona pošlou vyslance - pana Infabila -, aby jej naučili základním démonským tradicím a vycvičili v profesionálního zabijáka. Se svým vyslancem dochází k branám do pekla, kde bude mít příležitost pozorovat bezesporu zajímavou práci strážce pekelných bran. Zároveň se dovídá o tom, co je to démonská linea - vzor, podle nějž by se měl osud ideálního démona vyvíjet. Démon je přesvědčen o tom, že jeho linea je minimálně šestého stupně.

Přeji dobré počtení!

Prolog

26. ledna 2011 v 18:47 | Sai |  [N] Jak zabít tchýni...
Dobře, milí zlatí.
Už jsme čekali dosti dlouho, navíc... nešlo psát kapitoly k naprosto zbytečné povídce donekonečna. Protože si pár lidí stěžovalo, že je to moc nezaujalo už od začátku - a já plně souhlasím, když si to teď po sobě čtu, je to fakt hrozná sračka -, tak jsem se rozhodl Tchýni převyprávět v daleko více kapitolách, aby děj nebyl tak zhuštěn, zakomponovat do příběhu i v originále pouze okrajově zmiňované flashbacky do dávné minulosti obou matek... a vůbec, celkově to prostě tak nějak vylepšit a okořenit, aby byla Tchýně čitelná i pro ostatní, nejenom pro mou oddanou Deniku, které tímhle gratuluji a obdivuji ji, že byla schopná vydržet s Tchýní od začátku až do dosavadní poslední kapitoly, tj. osmé.
Ostatně, Tchýně byla vůbec první blogová kapitolovka, jakou jsem napsal, první kapitola přibyla v únoru 2009, což už jsou skoro dva roky zpět a je pravda, že tehdy jsem ještě tolik zkušeností s psaním kapitolovek neměl.

Prvním nabízeným pokrmem budiž prolog, který dává nahlédnout do minulosti dvou postav, jež budou pro budoucí vývoj důležité. Jak už to u prologů bývá, není to žádné dlouhé a obsáhlé veledílo, ale jenom vesměs taková ochutnávka před budoucími kapitolami.

Takže, nebudu to už dále okecávat. Vykecal jsem se dostatečně, takže budu doufat, že vám se první 'remastered' kapitola bude zajídat a naopak vy se vykecáte dole v komentářích. :)

Enjoy it!

Marianne Curley – Dávná kletba

24. ledna 2011 v 16:40 | Sai |  .knižní kritika
První nedokončený článek z těch, které jsem zmiňoval v tom předchozím. Vytvořen byl 17. srpna 2010 v 14:43, takže to je zhruba pět měsíců, co na něj házím bobek...
Ale což. Konečně se dočkal svého konce, konečně byl sepsán a rubrika "Knižní kritika" je tak o jeden další přírůstek bohatší.

Recenzovanou knihou bude Dávná kletba (Old Magic) od australské spisovatelky Marianne Curleyové.
Že vám to jméno něco říká? Ano, je to ta autorka úspěšné fantasy trilogie Strážci času (Vyvolený, Temnota, Klíč), přičemž kniha Dávná kletba je její prvotina.

A musím říct, že na prvotinu je to opravdu povedené dílko, které sice kdovíjakou originalitou nehýří, zato se čte skvěle a charaktery postav jsou skvěle přesvědčivé. :)

Více pod perexem

Pohled do zákulisí

23. ledna 2011 v 18:47 | Sai |  .blog
Zdestrukturovaný oranž
Zdravím, drazí přátelé i neznámí cizinci,
dnes vyprsknu na svět poměrně nezajímavý článek o ničem, ale myslím, že pro nasycení krků některých oblíbenců by to (snad) mohlo stačit.

Samozřejmě v prvé řadě jde o představení nového layoutu, v řadě druhé... no, nechte se překvapit. :)

Kde jinde, než pod perexem...

Parodické žblebty

11. ledna 2011 v 19:40 | Sai
Poster
Ano, vidíte správně... přidal jsem i zbrusu nový poster. :)
Není to sice žádný zázrak, to přiznávám... ale pro začátek to snad stačí.
Přináším Vám další úryvky ze scénáře, další info a zajímavosti o průběhu parodie a pár dalších kusů hudby, které jsme ještě přidali.

Perex volá!

Ouka a Yukina

10. ledna 2011 v 16:28 | Sai |  .něco pro pobavení
Přátelé, všemožní známí i neznámí...

Když jsem díky nerrťákovi narazil na blog yuripovidky a přečetl si (doposud) trojdílnou povídku Ouka a Yukina, nedalo mi to a musel jsem se od srdce pořádně zasmát. Já se zasměju i znovu, kdybych si to teď ještě jednou přečetl, ale...

Abych to osvětlil. Yuripovidky zaspamovaly hromadu blogů komentáři typu "tvůj blog je trapný" atd., aby nalákaly na svůj blog čtenáře a zvýšily si návštěvnost. Samozřejmě se uražení majitelé blogů činili a velmi solidně yuripovídkám útok vrátily v podobě komentářů, nicméně mi to také nedalo a rozhodl jsem se, že na první kapitolu (údajně) parodické povídky Ouka a Yukina udělám parafrázi. Čili převyprávění.

Ona totiž tahle povídka nebyla zrovna dvakrát vtipná. Ale byla šíleně trapná. Tak trapná, až to člověku nedalo a musel se tomu blogu (a povídce) vysmát.

Pro ty, kteří jsou líní si originál číst, shrnu děj asi takhle:

Začíná to tak, že si děti hrají na písku, když v tom se jednomu rozmázne o hlavu skleněná lahev. Přijdou tam jeho rodiče, kteří zrovna souložili, chlapec pak umře, takže se rodiče vrátí zpátky k původní činnosti. Pak se děj přesouvá na hlavní dějovou linku, kde spolu zápasí bojovnice Ouka a Yukina, kde vyhraje Ouka a Yukinu zabije. Když pak odstraní její masku, zoufale po ní zatouží a pomocí černé magie ji oživí, avšak podle pravidel se spolu musí vyspat. Zjistí se však, že obě jsou lesby, takže není třeba co řešit. Assasinská organizace později zatouží zabít Yukinu a k tomu potřebuje odstranit Ouku. Ouka se pak chytí do myší pastičky s nanobombou a zemře, Yukina je uvržena na 20 let do vězení. Tam ji však navštíví dívka Yukio, která ji pod podmínkou býti lesbou z vězení osvobodí.

Tak. Fakta známe.

Jdeme na převyprávění.

Vyhodnocení roku 2010

1. ledna 2011 v 19:12 | Sai |  .vyhodnocení blogařských roků
Bilance veliká!
Obří nepoměry v počtu článků v rocích 2010 a 2009!
Ostuda, jaká nezná mezí!
A vyhlášení kategorií za nej... uživatele!

To vše a mnohem více se dočtete v dnešním extra článku, jenž naleznete...

...pod perexem