Únor 2011

Kapitola první

26. února 2011 v 20:05 | Sai |  Studna
The Well
Je to tady - první kapitola ke Studni.
Není příliš obsáhlá, je to spíše jenom takové intro, jakýsi prolog, který má navnadit k tomu, abyste četli další, přibývající kapitoly.
Co říct ještě? Snad jen vyslovit ono zbožné přání, nechť se Vám tahle kapitola líbí a vůbec, ať Vás tahle kapitolovka zaujme a nechá Vás v napětí, dokud nepřibude další kapitola ;)
Pro ty, kteří ještě nemají páru, o čem v téhle kapitolovce půjde: zde.

Samozřejmě, komenty jsou vítány vřele. Pokud to teda nejsou nějaké spamy, že.
A co se týče Ďábelského chtíče - všiml si vůbec někdo, že přibyla nová kapitola? :)

Přeji dobré počtení!
Pochopitelně, že pod perexem

Moje hudební inspirace

26. února 2011 v 13:57 | Sai |  .diagnóza nálady autora blogu
Zdravím,
ještě dříve, než přistoupíme k první kapitole ke Studni, jsem si pro Vás přichystal článek, který by snad mohl dát některým blogařům odpověď na to, jaká hudba že mi to dodává inspiraci a chuť ke psaní.
Ta otázka tu už párkrát padla, a právě dnes jsem se ji rozhodl zodpovědět. :)
Dozvíte se, jakou hudbu poslouchám třeba k Ďábelskému chtíči a jaké že to šílené songy mi dávají chuť psát tvorbu.

Sovičkové drabble

23. února 2011 v 20:13 | Sai |  .příběhy drabbles
No výborně!
Tak nám náš veleúžasný blog.cz nachystal novou změnu, která sice vypadá hezky, ale v praktičnu zapomněla na zarovnávání obrázků, takže jsem si tentokrát musel s kombinováním obrázku a textu pohrát i s HTML kódeškem, ale což.
Co se týče literární tvorby, tak očekáváme na víkend úrodu kapitol, jmenovitě ke Studni a také i k Ďábelskému chtíči. Možná - pokud budu mít echt tvořivou náladu - přidáme i nějakou tu recenzi... ale jestli bude na knihu či film, těžko říct.
V dnešním článku si tentokrát můžete opět smlsnout na malém drabblátku. Drabble o třech zadaných slovech: sova - ukrást - červená, které mělo být detektivkou.
A jak jsem se s tím vypořádal?
To posuďte vy. Není to dlouhé, za chvíli je to sfúknuté a za nějaký ten trochu smysluplný koment (vyjma spamíky, žádosti o hlásky v anketkách ap.) si dozajisté zasloužíte moji vděčnost. :)

O jukec pod perexem prosím

Nová kapitolovka

11. února 2011 v 18:46 | Sai |  .masírování
Když si to tak vezmeme, na každý rok jsem pro Vás připravil nějakou novou kapitolovku.
V roce 2009 to byl propadák Jak zabít tchýni..., v roce 2010 už trošku úspěšnější Ďábelský chtíč. A v roce 2011 se pokusím stejně jako Billy Mack z Love Actually o úspěšnej comeback, nicméně s novou kapitolovkou.
Bude se jednat tak trochu o horůrek s nádechem mysterie, nadpřirozena... a sem tam zkusím přimíchat na trochu odlehčení i komediální prvky.
Tajemství, které ukrývá studna, se Vám pokusím odhalit tento rok spolu s pokračováním Ďábelského chtíče a vybranými přepsanými kapitolami Jak zabít tchýni...

Budete mít o tuhle kapitolovku zájem?

Trnky se utopily. Srnky se udusily

9. února 2011 v 19:12 | Sai |  .příběhy drabbles
A jelikož těch drabblátek není nikdy dost, přihazuji Vám ještě k tomu dnešnímu předchozímu s názvem "Z deníku ztrápené Penelopy" ještě další dva kousky, sepsané v hodině českého jazyka.
Některé mi připadají trochu slabší, jiné lepší, ale hlavní slovo tu máte vy, takže neváhejte komentovat a hodnotit :)

Přeji příjemné počtení!

Z deníku ztrápené Penelopy

9. února 2011 v 16:56 | Sai |  .příběhy drabbles
Dnes jsem opět zašmátral v pomyslném šuplíku starších výtvorů. Teda... ne přímo zašmátral, ale pokud to řeknu na rovinu realisticky, tak jsem na tenhle výtvor narazil při listování sešitem českého jazyka. Dílko přibližně z doby minulého roku, někdy z října.
Zařadil bych jej nejspíš mezi drabble. Ono taky... profesorka po nás přece v normální vyučovací hodině nějaké pětistránkové eseje nebude chtít, že. Je to převážně zábavný útvar, profesorka nám jej zadala v době, kdy jsme probírali řeckou literaturu a Homérovu Iliadu a Odysseu. Návrhy na zpracování tohoto díla byly čistě volné, jenom se musely použít tato slovní spojení:
nejdřív mě utěšovalo - umírání - můj život ztrácel - vdova - manželé mají žít - cizinec

Celkem zajímavé, ne? Co jsme si pak četli originál, z nějž to missis profesorka převzala, bylo poměrně zábavé poslouchat, jak moc jsme jej přetvořili. :) Někteří to zasadili do moderní doby, jiní to brali s nadsázkou, tam to klasicky převyprávěli a tamti z toho zase udělali emo výlev.
Nebudu to ale déle okecávat - budiž čtivo!

Komentuje, čtěte, vzdychejte - kde jinde, než pod perexem

Víceméně o Božence

7. února 2011 v 19:54 | Sai
Po delší době přináším opět nějakou hlášku z našeho scénáře k Princi dvojitého průjmu.

Tentokrát vám nastrčím pod čumák ukázky ze scén jako Brumbálova vzpomínka na první setkání s Voldemortem, famfrpálový trénink či něco z Prasinek.

I hope you'll enjoy it! :)

Of course! Under perex

6. Černý znak

6. února 2011 v 20:52 | Sai |  Ďábelský chtíč
Jak jsem slíbil, další, v pořadí již šestá kapitola k Ďábelskému chtíči... je vám předložena před čumák. Dal jsem si na ní hodně záležet a je na ďábelské poměry trochu delší, ale tak snad to bude jenom k dobru.

Co dodat? Nezapomeňte zanechat komentář a pokud to bude možné, enjoy it!

Shrnutí předchozího děje:
Mladý, nepojmenovaný démon přichází po úspěšně provedené vraždě jedné namyšlené a bohaté rodiny do démonního světa, kde se má naučit o tom, jak jejich svět funguje. Jeho mistrem se stává tajemný pan Infabilus, který mu dává limity na jeho vyčerpávající otázky. Na příští den si měl vybrat mladý démon tři otázky: on už si je vybral, panu Infabilovi je přednesl a nyní čeká na jeho odpovědi.