Březen 2011

O Facebooku z šuplíku

27. března 2011 v 16:28 | Sai |  .plivání okolo
Na dnešní den jsem si pro vás připravil další list z šuplíku. Přesněji řečeno, ze spodku složky Dokumenty.
Tenhle záznam pochází ze 4. května 2010, takže se jedná o zhruba rok starý záznam. Je to zrovna z té doby, kdy jsem přemýšlel o tom, že s blogem seknu... jen tak pro zajímavost.
Jde o slohovou práci - úvahu na téma Facebook a sociální sítě. Úvahy jsou jedním z mých nejoblíbenějších slohových útvarů, protože se u nich dá opravdu dobře vykecat a zahltit učitele hromadou keců, narozdíl třeba od líčení, kde se člověk musí potit nad každou další zbývající větou.

Přeji dobré počtení.

Pisatelský zvratek

16. března 2011 v 19:48 | Sai |  .masírování
Zdravím!
Za leden jsem dokázal sepsat 7 článků, za únor 8... za březen jsem zatím napsal čtyři - takže spolu s tímhle již pět -, ale zda se mi povede dosáhnouti devíti článků a zachovat pro alespoň první tři měsíce vzestupnou tendenci psaní článků, je to dobré znamení. :)
Protože již nejsem v Autorském klubu, můžu si dovolit napsat nějaký zbytečný článek. Článek třeba o tom, co se na blogu chystá a na jakou další tvorbu se můžete těšit.
Aneb udělám tzv. saiovské bodíky™, které jsem tvořil kdysi dávno předtím, než jsem vstoupil do toho prokletého spolku - čili jakýsi seznam toho, co se bude tvořit následující měsíc, týden... nebo prostě v nějakém časovém úseku.

An idea

14. března 2011 v 18:05 | Sai |  .masírování
Inu, nevím jak vy, ale já mám teď volného času hromady. Tento týden máme v kraji prázdniny - jakožto předpokládám, že většina z vás už měla prázdniny dávno před námi -, venku začíná být opravdu krásně (a to se přiznám, že jaro nemám rád; nicméně tato zima byla natolik dlouhá, že už mě to ty poslední měsíce začínalo už pomalu taky lízt na nervy) a já si klidně tady vymetám mé oblíbené aquaparky, dívám se na filmy, které mám na seznamu must-see movies, a také se kochám hudbou všeho druhu.
A také nezapomínám nezanevírat na blog.

Mám totiž takový nápad. Nápad na projekt, jenž by mohl být relativně zajímavý, pokud by se teda někomu do toho chtělo. :)

A kde může být? Správná volba, pod perexem... správná volba

Šuplík plný školních nezapomenutelností

9. března 2011 v 20:03 | Sai |  .něco pro pobavení
Myslím, že každý z nás vlastní nějaké nezapomenutelnosti z doby, kdy jste chodili do nižších ročníků školy... případně pokud jste dostudovali a školu již máte za sebou.
Třeba i vysvědčení může být takovým docela vzpomínkovým předmětem. Velká jednička z první třídy, nebo třeba vysvědčení se samými jedničkami, s dvojkou z chování nebo žákovská knížka s poznámkami.
Já jsem třeba poznámku dostal jenom jednou za život. Vesměs její obsah byl takový, že "během vyučování anglického jazyka jsem se choval velmi neukázněně, vyrušoval jsem a bez dovolení odešel na toaletu" + prosba o domluvu.
No, je to na delší vysvětlení. :) To vám ale vysvětlím někdy jindy, žákovskou knížku s poznámkou totiž ještě stále mám u sebe, takže to někdy zkusím sejmout a hodit to sem, ať se pobavíte. :)
Teď sem prozatimně hodím sedm snímků z doby před 2-3 lety, kdy mi bylo 13-14 let, byla to doba velmi raná a na konci této éry jsem završil čtrnáctiny založením tohoto blogu v prosinci 2008. :)

Přeji dobré pokoukání!

Elfen Lied /2004/

5. března 2011 v 20:46 | Sai |  .filmová kritika
Co říct? Od minulého roku (pokud mám bejt přesný, tak od 27. srpna) tady nepřibyla žádná recenze na film, a ani tentokrát vás nepotěším. Poslední recenze byla na film Poslední vládce větru od M. Night Shyamalana a nakupilo se u ní dohromady dvacet komentářů, což je na mém blogu opravdu velice krásné čísličko.
Tentokrát nebudu recenzovat totiž film, ale seriál. Je to seriál poměrně krátký, obsahuje třináct epizod o přibližně dvaceti pěti minutách, takže se dá shlédnout klidně za jeden jediný den, jako tomu bylo onehdy v mém případě.
Dnes se totiž pobavíme o japonském anime seriálu Elfen Lied (v překladu "elfí píseň"), seriálu nádherném, seriálu brutálním, seriálu romantickém, seriálu úžasně chytlavém.

Více pod perexem