Srpen 2011

Celebratio nomen

24. srpna 2011 v 12:07 | Sai |  .hříčky s jazýčkem českým
Žiju žárlivým životem
Exhaluju emisní ethan
Rimmer rád rozdává rozum
On ovšem odmítavě odepisuje onanii
Urgentně upotil urologické ulity
Což celkem cudně cloumá celým
Íránem í Írákem

Božínku, brumlající bojler bouchnul
Ládin lektoruje labilní Libanonce
Okamžitě oživil ostatní odpadlíky
Gruzie gilotinovala grupy gigolů

(a v prosinci tohoto roku mu budou už tři roky!)
(*ďábelský smích*)

Samaritánova smetánka

20. srpna 2011 v 18:29 | Sai |  .hříčky s jazýčkem českým
Skvělé slunko svítí, svým smyslem silně sjetej Sai singuje sopránové syntaxe. Snaží se sepsat spis supportující sylaby s S.
Slyšíte singovat sýkorky? Silně smysluplné songy se staccatem. Sic sdělím si sám sobě smyslnou skutečnost: sypu si se sáčkem syntézní soli svůj sladký sorbet. Slíznu slizkou smetánku, Saiovi skápne slina. Své soudružce samoživitelce svěřím sýrové sušenky. Samaritánské sklony se stěží skrývají. Sednu si se sestrou směrem severovýchod, sehnu se, sežeru shnilé sousedovic slupky. Stéblo sena strčím skrz slinivku, scípnu smradem. Skončím, světe.

Lucky Star*: Part 2

14. srpna 2011 v 19:03 | Sai
Druhá polovina jednorázovky s názvem Lucky Star*.
První polovina je k přečtení zde.

Tady nám už konečně vyplave na povrch to, kdo/co je ona záhadná osoba z jezera, co má znamenat napuštěná voda ve vanách a kdo je onou děvkou, což je označení, které pro nám neznámou osobu použila právě žena z jezera.

Příjemné počtení!

Samozřejmě Sáiose nevorazí, když po sobě zanecháte nějaký ten otisk v komentáři

Snídaně v hnoji: Gita Ježková

12. srpna 2011 v 21:53 | Sai |  .fiktivní inscenace
A závěrečné, poslední dílo z cyklu Snídaně v hnoji. Tentokrát pochází ze 17. září 2009.

"V dnešním pořadu se tentokrát podíváme na nepříliš obvyklé povolání. A věřte mi, že tahle osoba je ve svém oboru skutečně výjimečná. Přivítejte prosím osmasedmdesátiletou Gitu Ježkovou!"

Můj soused Totoro /1988/

5. srpna 2011 v 20:36 | Sai |  .filmová kritika
Inu, jeden z takovejch těch slibů, co jsem tady naznačil v nedávným článku, se konečně dočkává naplnění.
Dneska se bude recenzovat japonský animák. Anime. A kdo má pod čepicí, ten ví, kdo je takovou typickou japonskou ikonkou na poli celovečerních animovaných filmů a již tuší, že by tenhle film mohl pocházet právě od něj. Kdo neví, bude velmi brzo poučen.
Je to pan Hayao Miyazaki, muž mnohými označovaný jako génius či Einstein, který založil světoznámé studio Ghibli zaměřující se na tvorbu právě celovečerních animovaných snímků pro všechny věkové kategorie.
Přece jen - doba, kdy si lidé pod slovem "anime" představili Pokémony a kreslenou zábavu pro malé děti, je už přece jen trochu vzdálená.
Pojďme se tedy mrknout na jeden z prvních, velmi dobře ceněných filmů pana Miyazakiho. Na film, jehož hlavní postava se nakonec stala ikonou studia Ghibli - Můj soused Totoro.

Snídaně v hnoji: Hana Vilová

2. srpna 2011 v 14:51 | Sai |  .fiktivní inscenace
Předposlední inscenace, tentokrát o tlusté, flegmatické kuchařce, která má velice zajímavou schopnost. Naštěstí publikum opět zafunguje a hostovi "zpříjemní" tu půlhodinku ve studiu.
Inscenace je z 16. září 2009.

"Dnešní vysílání Snídaně v hnoji je již pátým v pořadí. A uznejte, že pokaždé sem přišla osoba, která byla opravdu kuriózní. Výjimku nebude tvořit ani pátý host. Přivítejte v našem studiu paní Hanu Vilovou!"