Leden 2012

#5 Pink Floyd – Coming Back to Life

29. ledna 2012 v 18:24 | Sai |  .la música
Ladies and gentlemen, this is song týdne no. 5.
Woo-hoo. Tento víkend pro mě byl v mnohém hodně zajímavý. Alfou a omegou téhle zajímajícnosti je to, že jsem si udělal čas. Čas. Jo. Nedávno jsem si položil, kdo je vlastně můj největší nepřítel, a odpověď jsem nalezl. Je to právě on.
Ale bacha, tentokrát jsem si opravdu udělal takový pohodový víkend, kdy jsem si udělal čas na zhlédnutí filmů, které jsem chtěl už hodně dlouhou dobu vidět (některé jsem toužil vidět i více než rok) a co více, nasytil jsem se také čtivem. Slupnul jsem padesát stránek Inheritance, přečetl si po půl roce tři stránky z jedné povinné četby (prosím o potlesk a uznání) a také jsem se pořádně ponořil do mé milované učebnice japonštiny. Juch juch, tohle byl netypický víkend.
A než sepíšu ještě těch pár řádků ke Tchýni, přihodím tradičně něco ze světa hudby. Konkrétně song týdne, kterým jsem tentokráte zvolil song z posledního alba skupiny Pink Floyd. Jak už u mě bývá zvykem, od známých kapel většinou vybírám méně známé songy, takže ani tentokrát nevyberu jinak. Vivat la Coming Back to Life.

#4 John Scatman – Scatman

22. ledna 2012 v 17:58 | Sai |  .la música
Již čtvrtý týden, již čtvrtý song týdne, již konec prvního pololetí a již příliš hromada již. Takže s tím přestaneme a budeme psát o něčem k tématu, že, milášku?
Ehm, pardon. Menší záchvat schizofrenie. Do čtveřice tu pro vás mám nový song týdne a jelikož se asi těšíte na to, kdy přibyde na blog i nějaký jiný článek než o hudbě, mám v plánu vás potěšit. Devátá kapitola ke Tchýni je téměř dopsaná a už čeká jen na to, aby byla uveřejněna. Konečně se mi podařilo vymyslet, jak že to nakonec celá kapitolovka dopadne a myslím, že se máte na co těšit.
Tento týden vám představuju trochu žertovný song od zemřelého zpěváka Johna Scatmana, známého díky svému nápadu skloupit své vrozené koktání se zpěvem. Písničku nazval podle svého pseudonymu - prostě Scatman.

#3 Dido – Sand In My Shoes

15. ledna 2012 v 19:28 | Sai |  .la música
Týjo, ten čas teda letí! Přijde mi to jako včera, kdy jsem tu jako pokus o zalíbení se výkecu o písničkách týdne hodil Video Games - a hle, dávám tu už třetí song...
Já vím, že zním trochu sentimentálně, když nadšeně vzdychám nad něčím, co se stalo sotva před dvěma týdny. Taky vím, že tak trapně budu vzdychat i kdovíkolikátého popisu songu týdne. Ale což, něco si prostě nemůžu odpustit. Radost z toho, že se někomu můj nápad zalíbil, je nemalá.
Nebudu to tu ale ředit dále svými zbytečnými kecy. Jdeme se rovnou podívat na očko písničce, kterou jsem si vybral především z toho důvodu, že se spolu s několika dalšími vybranými písničkami řadí mezi mé songy inspirativní - čili ty, jež obvykle poslouchám, když píši nějakou literární tvorbu. Song se jmenuje Sand In My Shoes a je od zpěvačky Dido.

#2 Roxette – Beautiful Things

8. ledna 2012 v 19:20 | Sai |  .la música
Oh yeah! Vypadá to, že se nápad každý týden se trochu vykecat ohledně songu týdne docela ujal, což Saiovu dušičku velice těší a milerád vám naservíruje okecávání ohledně další písničky, kterou vyhlásil jako song tohoto týdne. Když jsem si tak pročítal ty vaše komentáře k Video Games, opravdu mě to potěšilo a jsem rád, že se mi podařilo strefit se vám do vkusu. Proto by mě zajímalo, zda se to povede i téhle skladbě.
Pro tento týden jsem vybral jednu méně známou písničku od naopak dobře známé švédské skupiny Roxette, jež je takové moje guilty pleasure z mládí. Jmenuje se Beautiful Things.

Saiovské bodíky™

6. ledna 2012 v 20:17 | Sai |  .masírování
Stejně jako někdo zvažuje, kolik kilo si naložit na benchpress, já zvažuji, kolik bodíků si naložím pro splnění v tzv. saiovských bodících™, které jsem zavedl sice odnevímkdy, ale jen málokdy je vůbec uveřejňuji. Zavazuji se tím totiž jaksi ke splnění pisatelských závazků, jež budou zpečetěny taky černé na bílém a pokud budou nedodrženy, můžu se uvrhnout do pomyslné ostudy :)
Čili se jdeme mrknout na to, co pro vás Sai připravuje do konce ledna a zavazuje se tím, že to opravdu napíše, byť by pro to krev musel potiti. :)

#1 Lana del Rey – Video Games

4. ledna 2012 v 18:48 | Sai |  .la música
Další zoufalý pokus zvýšit si pozornost ostatních a okrást vás o trochu více času na blogu, než zase půjdete s oblibou datlovat do okének facebookového chatu.
Saiova neřest v podobě neustálého otravování se "songem týdne" opět postoupila o další stupeň v podobě nové inovace. Nebo spíše pokusu o inovaci, protože samozřejmě záleží na vás, zda se to uchytí nebo ne. Když jsem zaváděl každotýdenní filmovou soutěž, účast byla velmi chabá a opravdu mi bylo líto, že nebylo více účastníků.
Tentokrát o žádnou soutěž ale nepůjde. Jenom vám každý týden kromě vyvěšení názvu nového "songu týdne" nabídnu i článek věnovaný čistě tomuto "songu týdne". Vykecám se tu, proč se mi daná skladba vlastně líbí, čím mě upoutala a byl bych rád, kdybyste se vyjádřili i vy, zda se vám skladba líbí nebo ne. Za negativní názory se rozhodně nemusíte stydět, co bych vám za to tak mohl provést, když žijeme ve svobodném státě?

Tak, dost kecání. Pro tento týden tu máme takovou melodickou skladbu s názvem Video Games od americké zpěvačky Lany del Ray.

Prima leden? Ani omylem. Sekunda? To už je lepší!

2. ledna 2012 v 19:36 | Sai |  .hříčky s jazýčkem českým
Prima je první.
Prima leden tedy znamená první leden.
Prima leden můžete tedy mít jen na první leden.
Prima leden řekne-li, že někdo má v kterýkoli jiný den roku, patrně neví, co mluví.
Prima leden tedy je? Ani omylem! Byl včera, ať říkáte, co říkáte.
Prima televize zrušila vysílání na prima leden. Jak příhodné!
Prima love jsem měl ve školce.
Prima family mám doteď.
Prima cool? What?!

Sekunda je druhá.
Sekunda leden znamená druhý leden.
Sekunda lednu je nesmysl. To je jako říct: druhý lednu. Konina.
Sekunda v lednu je už něco lepšího.
Sekunda leden je tedy dnes.