.příběhy drabbles

Drabbela o handicapované šunce

25. července 2012 v 16:04 | Sai
Je to tady! Konečně jest zpracováno i druhé drabble, tentokrát dle zadání od Christine Sunrise. I když... drabble? Záleží na tom, jak to pojmete. Tenhle příběh je mnohem delší než obyčejné drabble, ale zase jsou v něm zadaná slova. Co to tedy je? Drabblopříběh? Drabblonovela? Ne, vymyslel jsem žeroucnější slůvko - drabbela. Zkrátka když se drabble a novela zkříží, vznikne drabbela.
(Muhehe, jdu si pro patent. Vy si mezitím račte vychutnat drabbelku pod perexem.)

Zadaná slova:
cedulka, růžová bambule, zapalovač, show, mleté maso.

Babičkovské drabble

26. května 2012 v 22:07 | Sai
Je to tady: po delší době jsem si dovolil uveřejnit další drabble na vaše přání. Tentokrát si dovolila zadat Saiovi pět slov Jaaja a musím říct, že na těchto pět slov se mi příběh vymýšlel docela fajnově a lehce. Mám z něho dobrý pocit - a to je hlavní.
Snad se bude líbit i vám. Jen upozorňuju: termín "drabble" beru velmi relativně, rozhodně to má více než sto slov. Já jen tím slovem označuju prózu, která je kratšího rozsahu než jednorázovka. Takže tak.

Zadaná slova:
polévka, kuří oko, rytíř, kamera, čokoláda

Čtěte níže.

Roztržitý pan Malina

21. února 2012 v 17:55 | Sai
Hola hej! Po dlouhé době opět nějaký kousek z mé tvorby. Drabble bude, to ano.
A ne ledajaké drabble. Tohle drabble je přibližně rok staré a našel jsem jej ve svém archivu. To slovo 'archiv' berte prosím s nadhledem, žádné archivy opravdu nevedu. To jenom složka Dokumenty mi dnes poskytla menší překvapení v podobě neuveřejněného drabblátka.
Jedná se o drabble psané ve škole v hodině češtiny. Pravidla?
Muselo začínat slovy: Dnes ráno se pan Malina vzbudil pozdě...

A co že to vlastně mělo za následek? To se dozvíte pod perexem, of course

Aroma

30. července 2011 v 13:29 | Sai
Nabídka drabble byla vyslyšena: ochotná Delthrien se nabídla, zadala pět slovíček převážně z potterovského světa a teď je na mně, co z toho vykouzlím.

Inu, citujme slova:
"Bellatrix Lestrange, Voldemort, podprsenka, hůlka, švestky"

Je to trochu delší drabble, než jste zvyklí... ale to snad nebude vadit. :)
A příběh si můžete smlsnout pod.

(pod? Sakra, von mě zapomněl zmínit! No jasně, jsem to já, váš kamarád perex, který vám vždy zpříjemňuje čtení článečků!)

Sovičkové drabble

23. února 2011 v 20:13 | Sai
No výborně!
Tak nám náš veleúžasný blog.cz nachystal novou změnu, která sice vypadá hezky, ale v praktičnu zapomněla na zarovnávání obrázků, takže jsem si tentokrát musel s kombinováním obrázku a textu pohrát i s HTML kódeškem, ale což.
Co se týče literární tvorby, tak očekáváme na víkend úrodu kapitol, jmenovitě ke Studni a také i k Ďábelskému chtíči. Možná - pokud budu mít echt tvořivou náladu - přidáme i nějakou tu recenzi... ale jestli bude na knihu či film, těžko říct.
V dnešním článku si tentokrát můžete opět smlsnout na malém drabblátku. Drabble o třech zadaných slovech: sova - ukrást - červená, které mělo být detektivkou.
A jak jsem se s tím vypořádal?
To posuďte vy. Není to dlouhé, za chvíli je to sfúknuté a za nějaký ten trochu smysluplný koment (vyjma spamíky, žádosti o hlásky v anketkách ap.) si dozajisté zasloužíte moji vděčnost. :)

O jukec pod perexem prosím

Trnky se utopily. Srnky se udusily

9. února 2011 v 19:12 | Sai
A jelikož těch drabblátek není nikdy dost, přihazuji Vám ještě k tomu dnešnímu předchozímu s názvem "Z deníku ztrápené Penelopy" ještě další dva kousky, sepsané v hodině českého jazyka.
Některé mi připadají trochu slabší, jiné lepší, ale hlavní slovo tu máte vy, takže neváhejte komentovat a hodnotit :)

Přeji příjemné počtení!

Z deníku ztrápené Penelopy

9. února 2011 v 16:56 | Sai
Dnes jsem opět zašmátral v pomyslném šuplíku starších výtvorů. Teda... ne přímo zašmátral, ale pokud to řeknu na rovinu realisticky, tak jsem na tenhle výtvor narazil při listování sešitem českého jazyka. Dílko přibližně z doby minulého roku, někdy z října.
Zařadil bych jej nejspíš mezi drabble. Ono taky... profesorka po nás přece v normální vyučovací hodině nějaké pětistránkové eseje nebude chtít, že. Je to převážně zábavný útvar, profesorka nám jej zadala v době, kdy jsme probírali řeckou literaturu a Homérovu Iliadu a Odysseu. Návrhy na zpracování tohoto díla byly čistě volné, jenom se musely použít tato slovní spojení:
nejdřív mě utěšovalo - umírání - můj život ztrácel - vdova - manželé mají žít - cizinec

Celkem zajímavé, ne? Co jsme si pak četli originál, z nějž to missis profesorka převzala, bylo poměrně zábavé poslouchat, jak moc jsme jej přetvořili. :) Někteří to zasadili do moderní doby, jiní to brali s nadsázkou, tam to klasicky převyprávěli a tamti z toho zase udělali emo výlev.
Nebudu to ale déle okecávat - budiž čtivo!

Komentuje, čtěte, vzdychejte - kde jinde, než pod perexem

One more, two more drabbles

16. srpna 2010 v 19:42 | Sai
Milí zlatí, tak nám zase uplynula nějaká ta voda kupředu, Sai si za tu dobu pokoušel zpestřit prázdninovou náladu hraním Osadníků z Katanu s přáteli, popíjením kofoly, naučil se dokonce i tančit makarónu, řešit krpy a zbytečně kafrat.
No, ty poslední položky z výčtu aktivit pochopí jen ti, kteří jsou zasvěceni do Ivančina slovníku - to první je samozřejmě jenom přeblebt, který však způsobil rázem salvu smíchu, ale zbývající dvě slovíčka jsou čistě její tvorba. Naschvál - víte, co znamenají? :)
A pak dvě důležité věci - změnil jsem design (snad jste si všimli); trošku jednodušší, avšak mě se přes to všechno líbí...
...a také napsal dvě drabblátka! Pro Tomisuse a také pro dvojici Coraline & Fefe. :)

Inu, kde by se ta drabblátka asi mohla nacházet? Pod perexem, říkáte? No výborně, chytráci!

Poměr mezi Holmesem a Watsonem

20. června 2010 v 20:14 | Sai
Milí drazí, tak se zase po delší době ozývám ze záhrobí :)
Dnes vám bude naservírováno mé oblíbené drabble, zadané od Delthrien na téma "poměr mezi Holmesem a Watsonem."
Mimojiné - nechcete mi i někdo jiný zadat drabble? Jaksi mě to chytlo. :) Ruku máte ohledně výběru naprosto volnou. ;)
A jak jsem se s tím svým vypořádal?

To se můžete dočíst pod perexem. :)
 
 

Reklama