.příběhy jednorázové

Příběhy jednorázové

28. prosince 2009 v 17:28 | Sai
Na díla zde uveřejněná se vztahují autorská práva!
***
Obsah: Sci-fi z budoucnosti, kdy na trh prorazily organizace zajišťující téměř dokonalou přepravu osob. Od té chvíle se snaží tyhle korporace mezi sebou bojovat v počtu zákazníků a kvalitách služeb. Jednou však firma Aqualinks zjistí, že se jiné firmě, zabývající se rovněž dálkovým transportem osob, podařil velký průlom v technologiích, avšak využívá ji zatím jediný zaměstnanec. A když se firma Aqualinks dozví, že tenhle subjekt bude jedné noci přenocovat v hotelu Lucky Star*, rozhodne se vyslat svého černého koně, aby konkurenci eliminovala...

Zajímavost: objevují se zde skutečná místa z mého života, akorát jsou trošku šikovnějc zaškatulkována

Žánr: sci-fi / mysteriózní / thriller

Rating: 12+
Obsah: Víceméně taková variace na Forresta Gumpa, tentokrát je však v hledáčku přemoudřelý blázen, který to jednoho dne tak trochu přežene... s chlastem. :)

Upozornění: Menší ztřeštěnost. Větší chujovina. A příšerná slátanina. :)

Žánr: komedie / životopisné / fikce

Rating: 15+
Obsah: Satira na vzájemné sousedské vztahy v paneláku. Aneb co všechno se dá zažít jednoho nevšedního rána. :)

Upozornění: Napsáno do regionální soutěže na téma "Z rodinné kroniky". Nicméně, vyhrál jsem tak na kočku zvonec. :)

Žánr: satira / komedie

Rating: 12+
Obsah: Krátké fan-fiction z doby Lukova výcviku u Obi-Wana Kenobiho. Luke bude mít po opití jawským dryákem vizi o svém otci, kterak se mu ucpe filtr vzduchu. A aby těch filtrů nebylo málo, je třeba v Obi-Wanově domě konečně vysát. Bordelu je tam totiž opravdu požehnaně.

Upozornění: Pořádná blbost, již nedoporučuji číst skalním fanouškům SW, jelikož by se mohli cítit trochu poníženi. :)

Žánr: fan-fiction / komedie / sci-fi

Rating: 12+
Obsah: Volné pokračování filmu Avatar, kdy se blíží korunovace krále Na'vi a nastává konjunkce poklidu.

Upozornění: Velmi krátké fan-fiction, víceméně taková slaďárna. :)

Žánr: fan-fiction / romantika / sci-fi

Rating: 12+
Obsah: Svět fantazie se stále zmenšuje a zmenšuje, místo toho zaplavuje mysl lidí touha co nejvíce přírodu zničit. Přežijí mytologické bytosti?

Upozornění: Tahle povídka byla psána do ekologické soutěže a jsem si vědom, že to dosti sprostě vykrádá Nekonečný příběh. Také je to až přehnaně patetické, ale pravidla byla jasně daná. A nedivte se, že za takových podmínek opravdu nejde sepsat nějaký majstrštyk.

Žánr: fantasy / drama

Rating: nijak neomezeno
Obsah: Každodenní návštěvy pubu v Detroitu, kouření cigaret a popíjení piva s ostatními štamgasty - to je náplň života Charlese Norrise, přezdívaného Chuck. Nemá domov, nemá rodinu, nemá přátele. Teda - lépe řečeno - pravé přátele.
Myslíte si, že tihle lidé mají právo mezi námi žít?
Příběh Chucka Norrise Vás přesvědčí, že právě oni, přátelé, jsou jednou z nepostradatelných věcí pro správný život. Važme si jich tedy co nejvíce, jak to jde.

Upozornění: občasný výskyt zvýšeného násilí

Žánr: komedie / drama

Rating: 15+ (násilí, hrubá slova)
Obsah: Interview se stoletou bábou, ve kterém nechybí ani otázky a
pohled na svět, na její zájmy, co všechno ji baví a jak vidí naši budoucnost.

Žánr: komedie

Rating: pokud vám nevadí slovo "hovno", pak není rating nijak omezen
Obsah: Lištička je osamocenou osůbkou, kterou pro její netypické chování spolužáci odvrhli. Nikdo o ni nejeví zájem, její rodiče se div nepředhánějí v soutěžích typu "kdo je větší grázl", pohledná také není - a už to vypadá, že bude muset spáchat sebevraždu, nebo se vydat
na zcestí s názvem emo.
Říká se, že "v nouzi největší - pomoc nejbližší" - a právě v nejkrušnějších chvílích se její svět nezvykle rychlým způsobem změnil. Matka se chová nepřirozeně přirozeně, otec nechodí domů a lidé v běžně jezdícím autobuse jsou ještě více podivnější, než kdy dřív. Otázká zní: kde je zakopaný pes?

Žánr: drama / komedie

Rating: 15+ (složitější děj, narážky na sex)
Obsah: Přemýšleli jste někdy o tom, jestli Matrix skutečně existuje? Zaujal Vás natolik, že jste zkoušeli vytáčet různá telefonní čísla, aby jste se mohli k Matrixu připojit či odpojit? Věřte mi, že rozhodně nejste sami. Bratři Josh a Max o tom ví své. Když přijíždějí o Vánocích ke svému dědečkovi na prázdniny, obávají se, kterak nudné a fádní Vánoce zde prožijí. Avšak nebyl by to pořádný příběh, kdyby se nestal nějaký nečekaný zvrat - dědečka totiž mánie Matrixu rovněž pohltí. Není proto divu, že se se svými vnuky spřáhne, objedná si předplacený balíček na víkendové volání zdarma do všech sítí - a s pomocí fantazie vniknou do báječného světa Matrixu.

Upozornění: jedná se o vánoční povídku; k přečtení povídky nemusíte mít znalosti ohledně světa Matrixu

Žánr: parodie / komedie / fantasy / sci-fi / satira

Rating: 12+
Obsah: Za časů totality žil v SSSR tvor jménem Bartoloměj Bukovskij, nechvalně známý svou morbidní "náklonností" k ostatním živočichům všeho druhu. Začalo to kočičí deviací, tzn. olizováním koček, přes ukájení se pedofilií na svých spolužácích - a konče znásilňováním žen.
A aby toho nebylo málo, doprovází jej na cestách jeho kočičí přízrak a s oblibou tuhle zvrácenou hru pozoruje. Pokud je do příběhu ještě zakomponována banda úchylných popelářů, máte o zatraceně nechutnou povídku postaráno. :)

Upozornění: tahle povídka je ta nejodpornější, nejhnusnější, nejzvrácenější a nejmorbidnější, co jsem kdy napsal!

Zajímavost: myšlenka o Bartoloměji mě napadla již v roce 2007 při rodinném táboráku, kde jsem jej použil jako inspiraci pro táborovou povídku, nicméně do psané podoby byla převedena o pár dní později

Žánr: černý humor

Rating: 15+ (je to fuj, fuj - a do třetice fuj!)
Obsah: Přemýšleli jste někdy o tom, by Váš život mohl být uložen někde mimo tělo? Třeba ve Vašem oblíbeném plyšákovi, v počítačovém harddisku nebo v těle Vašich milovaných? Proč ne. To samé jsem si myslel i já, dokud jsem u zapadlé trafiky nepotkal toho bastarda, který mi vtiskl život do žárovky. A co jsem mohl dělat já? Rozhodně nečekejte, že jsem se mu podřídil. Ode dneška žárovky nevyrábí Tesla ani Čína, ale my sami. Máme v nich svůj osud, svoje předurčení... svůj život.

Zajímavost: jediná povídka v životě, kterou jsem psal v ich-formě (z pohledu sebe)

Žánr: horor / mysteriózní

Rating: 12+ (kvůli mysterii - pokud jste však na ni zvyklí a nebojíte se, pak to můžete zkusit i Vy)
Obsah: Ostrov Werath, na němž platí silná cenzura a kde je jakákoliv emigrace považována za zločin, žije mladý Clennus, jehož od malička láká odplout ze svého ostrova. Jelikož je však stále pod dohledem rodičů a veškeré pokusy o útěk dopadly neúspěšně, už se téměř vzdal naděje. To se však razantně změní, jakmile najde Clennus v otcově pracovně tajemnou knihu magie a přivěšek černokněžníka...

Upozornění: stejné jako u Ivanových příhod.

Žánr: fantasy / dobrodružství

Rating: nijak neomezeno
Obsah: Desetiletý David najde pod mostem kotě a začne o něj pečovat.

Upozornění: velmi primitivní, velmi dětinské, velmi nudné a odporné

Zajímavost: věnováno Ifči

Žánr: dětské / rodinné

Rating: nijak neomezeno
 
 

Reklama