.to ostatní – filmy

Top 20 filmových záporáků

10. března 2012 v 16:42 | Sai
Krása. Je tu konečně víkend: pohoda, klídek, čas na filmy, knížky a také na blog. Proto si říkám, že by byl docela hřích toho volného času nevyužít, že jo.
Nápad na tento článek se mi zrodil tak nějak už někdy začátkem týdne, ale až dnes jsem se jej rozhodl zrealizovat.
Napadlo mě, že bych mohl udělat takový přehled mých nejoblíbenějších filmových záporáků. Abyste věděli, já jsem takový ten typ diváka, který záporným postavám docela často fandí, protože pokud je daný záporák dobře propracovaný a má pro své jednání dobrý motiv (nikdo nemůže být zlý jen tak pro nic za nic!), častokrát mi bývá mnohem sympatičtější než hlavní klaďas, jenž může být pro změnu nezajímavý, nesympatický, může být sucharem nebo prostě jenom nějakým nýmandem, který se snaží pro všechny konat dobro. Prostě jen tak, bez rozmyslu.
Takže tak. Vybral jsem jich do svého žebříčku dvacet a musím říct, že jsem to pořadí musel během psaní hodně často měnit, takže prosím neberte smrtelně vážně to, proč je tamta postava o jedno nebo o dvě místa před tamtou postavou, ono se to přece jen nedá pevně určit a záleží také hodně na subjektivitě, přece jen se nějaká postava nemůže líbit úplně všem.

Tak, snad jsem se vyřečil dost. Snad se vám článek bude líbit a vyjádříte své názory, koho byste třeba dali výše, koho níže, koho byste z žebříčku úplně vyšoupnuli a místo něj naopak přidali, jakou postavu neznáte či znáte, s čím souhlasíte, nesouhlasíte. Prostě bych byl rád, kdybyste se náležitě v tom komentáři prostě vykecali. :)

Harry Potter a Relikvie smrti I. /2010/

17. listopadu 2010 v 14:43 | Sai
Čas se krátí. Premiéra sedmého dílu, přesněji řečeno části no. jedna se blíží - a abychom z toho čekání i něco měli a já se nějak zabavil, tak jsem se rozhodl sepsat filmovou upoutávku na tu srandu, která pobláznila tolik duší po celém světě... včetně mě :)

Čtěte, čtěte... vy-víte-kde

Oscars 2010

8. března 2010 v 7:06 | Sai
Takže - vyhlašování prestižních cen pro nejlepší filmy roku 2009 už je za námi!

A jak to dopadlo? Převálcoval James Cameron se svým Avatarem exmanželku Bigelowovou s The Hurt Lockerem?
A jak byly moje včerejší tipy na vítěze přesné?

To se dočtete pod perexem

Alenka v říši divů /2010/

4. března 2010 v 14:19 | Sai
Sledovat králíka bílého jsme se díky Matrixu naučili snad všichni...

Nyní však přichází do našich kin ten opravdový 'white rabbit', navíc v nezaměnitelné stylizaci režiséra Tima Burtona, autora proslulých filmů jako Karlík a továrna na čokoládu, The Nightmare Before Christmas, Mrtvá nevěsta, Sweeney Todd nebo třeba ještě Střihoruký Edward ;)

Že jste viděli alespoň jeden z těchto filmů? Pak mi snad dáte zapravdu, že tyhle filmy jsou skutečně neobyčejné. Těžko se charakterizuje proč, ale je jasné, že od Tima Burtona můžeme očekávat veliké věci.

A právě jedna z velkých věcí míří právě dnes do našich kin - je to adaptace literární staroanglické klasiky od Lewise Carrolla - Alenky v říši divů.

Stačí jen rozkliknout perex, milánci; a zázraky se budou dít! Naskočí tu další písmenka

Pevné pouto /2009/

13. února 2010 v 19:13 | Sai
Tak, o chystaném Lovely Bones se mi píše opravdu moc dobře.

Znáte?
Ne? Heh, nenechejte si toto zajímavé dílko ujít, dámy a pánové. Nezasvěcení, zbystřete své smysly - od režiséra trilogie Pána prstenů, Petera Jacksona, míří do našich kin nové fantasy drama s názvem Pevné pouto... alias The Lovely Bones.

Blíže pod perexem

Harry Potter a Relikvie smrti /2010/ - teaser

6. prosince 2009 v 21:19 | Sai
Poster napoví, informovanější se to už dozvěděli:


A je opravdu, opravdu nehorázně navnazující. Dokonce začínám chytat tiky, aby už byl listopad 2010 a já šel zažívat bezudné orgie do kina. :))

Harry Potter a Princ dvojí krve /2009/ - ukázka

9. června 2009 v 17:54 | Saruman
Tak, možná jste si toho už všimli, ale pokud ne, nevadí: na světě je první oficiální ukázka z Prince dvojí krve.
Podle mě je dosti trhlá: je o zamilovaném a na první pohled poblázněném Ronovi, jak se dívá na měsíc a přemýšlí o své veliké lásce, Romildě Vaneové, a zpovídá se Harrymu :) Ale nejlepší je, když se na to podíváte na videu, protože vysvětlovat Vám to slovy se zkrátka nedá :)

Odkaz je (stejně jako u trailerů) ZDE.

Z nabídky pak stačí vybrat "Ukázka z filmu 1".

Harry Potter a Princ dvojí krve /2009/ - trailery

18. dubna 2009 v 13:35 | Saruman
Jak tak sedím u toho počítače a brouzdám po netu, našel jsem čistou náhodou hned 3 trailery k šestému Potterovi...už se nemůžu dočkat, kůůůrňa!

Ještě když vypadají tak slibně, tak si říkám, jestli to bude můj nejoblíbenější Potter...Zatím se mi nejvíc líbila pětka, tak už hořím nedočkavostí, až ho uvidím :D

Jinak - premiéra je v ČR 16.7.2009...ach jo...proč to je tak pozdě... :(

Video je úplně dole (pro slepce), kdyžtak vyberte z nabídky Český trailer 1, 2, 3...

 
 

Reklama